Dzienne archiwum: 21 października 2018

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Dziękujemy za ofiary na cele misyjne.
2. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Proszę w tym dniu o większe ofiary na prace gospodarcze w naszej parafii. Zbieramy na nowoczesny sprzęt multimedialny. Na początku listopada wróci do kościoła po restauracji środkowa część bocznego ołtarza.
3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę o g. 11.00.
4. Jest do nabycia kalendarz parafialny na 2019 r. Kupując go wspieramy duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Zamówiłem dla każdej rodziny w naszej parafii oraz dla gości.
5. Zapraszam do wspólnego odmawiania różańca w dni powszednie o g. 17.30.
6. Od wtorku Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o g. 17.00.
7. W piątek o g. 18.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Rypinie powitamy obraz wraz z relikwiami św. Stanisława Kostki. Zapraszam parafian – zwłaszcza młodzież i rodziny z dziećmi na tę Mszę oraz na spektakl teatralny po Mszy. Za tydzień po każdej Mszy będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży.
8. W poniedziałek 29 października będziemy gościć w naszej parafii obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki. Odbędą się dwa spotkania w SP w Strzygach 9.00 – 10.30 i w SP W Długiem 11.00 – 12.30. Zapraszam także rodziców, babcie i dziadków na spotkanie ze świętym Stanisławem. Dzieci będą uczestniczyć w „Balu Wszystkich Świętych”. Dlatego na ten czas proszę o przebranie dzieci w stroje wybranych i ulubionych świętych. Ogłaszam konkurs na najpiękniejszy strój świętego. Dzieci proszę o napisanie listu do św. Stanisława Kostki. Rodziców proszę o przygotowanie pysznych dań z dyni (dynię się je – bo jest zdrowa, a nie straszy nią!).
9. Msza św. 1 listopada będzie o 9.30 w kościele i o 11.30 na cmentarzu. Zaduszki Strzyckie i Strażackie za zmarłych z ostatnich 10 lat będą odprawione 02 listopada o g. 17.00. Zmarłych w innym czasie i miejscu można także zgłaszać.
10. Zapraszam do zamawiania wypominek, intencji mszalnych i składania ofiar na Fundusz Cmentarny (ofiara od grobu lub rodziny). Zmieniliśmy firmę wywożącą śmieci z cmentarza. Jest to RZUOK w Rypinie. Mamy nowe zasady składania śmieci: szkło (bez plastiku) składujemy tylko w przeznaczonych na to kontenerach (podpisane „szkło”), które stoją na nowym cmentarzu. Gdyby znicze nie mieściły się do tych pojemników, to można wkładać je do worków BIG BAG – stojących obok. Pozostałe śmieci (plastik, liście, kwiaty) kładziemy w śmietniku schodząc i kładąc je jak najdalej od schodów. Nie wolno składać śmieci pod ogrodzeniem. Jest to czyn karalny i profanujący święte miejsce, którym jest cmentarz. Proszę główne porządki na grobach zrobić w najbliższym tygodniu – najlepiej do piątku. Czytaj dalej

październik 2018