Dzienne archiwum: 17 lutego 2019

1. W sobotę o g. 20.00 w karczmie pod „Złotą Rybką” rozpocznie się bal charytatywny organizowany przez AK. Zapisało się ponad 130 osób. Dochód z balu, loterii i aukcji AK przeznacza na organizację półkolonii dla dzieci w lipcu „Utalentowane Wakacje”. Dzisiaj jest jeszcze możliwość zapisania się na bal u p. Sylwii Maćkiewicz.
2. Spotkanie formacyjne dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę na Mszy o g. 11.00. Proszę zabrać uzupełnione indeksy.

3. Zapraszam na czterodniową pielgrzymkę w Bieszczady i do Sandomierza w dniach 18 – 22 sierpnia. Wyjazd w niedzielę 18 sierpnia o g. 20.00. W cenie są: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, nocleg, przejazd luksusowym autokarem, opłaty za parkingi i autostrady, usługi przewodnika miejscowego, ubezpieczenie. Bilety wstępów i rejs statkiem po Solinie dodatkowo płatne. 3 noclegi mamy w hotelu w Ustrzykach Dolnych. Planujemy zdobyć najwyższy szczyt Bieszczad Tarnicę, wędrówkę najpiękniejszymi Połoninami, rejs statkiem po Solinie w Polańczyku, w drodze powrotnej czas wolny i obiad w Sandomierzu. Zapisy do końca marca z zaliczką 100 zł. i nr PESEL. Pozostałą kwotę należy wpłacić na konto parafialne.
4. W sobotę 23 lutego o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Rypinie odbędzie się dekanalny turniej ministrantów w piłkę nożną. Proszę rodziców zainteresowanych ministrantów o transport.
5. W piątek 22 lutego minie 88 lat od pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego jakie Święta Siostra Faustyna otrzymała w klasztorze Sióstr Miłosierdzia w Płocku. Od dziesięciu lat Siostry Miłosierdzia przy pomocy ludzi dobrej woli wznoszą w miejscu objawień sanktuarium. Zgodnie z prośbą Biskupa Płockiego Piotra Libery w przyszłą niedzielę 24 lutego we wszystkich parafiach i kościołach diecezji zbierane będą ofiary na ten cel. Czytaj dalej

Umiłowani Diecezjanie!

Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu, jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie – zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata.
Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.
Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne. Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br.
Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (…) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689).
Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

luty 2019