Dzienne archiwum: 1 grudnia 2019

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Oto wielka tajemnica wiary”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.
2. Przeżyliśmy rekolekcje przed adwentem. Gdyby ktoś nie wyspowiadał się, będzie do tego okazja zawsze przed Mszą św. W niedziele adwentowe czekam w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św. To ważne, aby Boże Narodzenie przeżyć pojednanym z Bogiem i drugim człowiekiem.
3. Dziękuję O. Wincentemu za przeprowadzenie rekolekcji. Bóg zapłać tym, którzy znaleźli czas na rekolekcje, spowiedź i adorację. Dziękuję tym, którzy wspierali nasze rekolekcje modlitwą. Dziękuję za żywność na rekolekcje.
4. Są do nabycia caritasowe świece na stół wigilijny. Małe od 6 zł, duże – kule od 12 zł. Dochód ze sprzedaży świec Caritas przeznacza na pomoc najuboższym. Bądźmy wrażliwi i miłosierni na potrzeby bliźniego. Po Wigilii świece możemy zanieść na groby swoich bliskich. Będzie to znak pamięci i modlitwy w tym szczególnym dniu.
5. Można zaopatrywać się w opłatki wigilijne. Ofiara za nie przeznaczona jest dla Pana Organisty jako wyraz podziękowania za jego pracę.
6. W niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zastąpi mnie wikariusz ze Skrwilna, ponieważ prowadzę rekolekcje adwentowe w parafii Skrwilno.
7. Za tydzień modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
8. Na Roraty z lampionami zapraszam w środy o g. 6.00 i w soboty o g. 17.00. W środy po Raratach zapraszam na adwentowe śniadanko do Sali spotkań. Proszę rodziców i AK o pomoc w organizacji tych śniadań.
9. Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas IV w niedzielę 8.12. po mszy o g. 11.00. (Proszę kupić Biblię dla dzieci w zakrystii – są potrzebne na katechezie). Za tydzień na każdej Mszy poświęcę medaliki dla dzieci. Rodzice niech zatroszczą się o medaliki dla dzieci.
10. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne, charytatywne i Fundusz Cmentarny wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać ofiarodawcom! Dziękuję panu Mirosławowi Pączkowskiemu za naprawienie awarii w studzience na cmentarzu.
11. Rada Rodziców SP w Strzygach będzie rozprowadzać stroiki świąteczne w niedzielę 8 grudnia po każdej Mszy Św. Stroiki wykonane są przez dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla dzieci ze SP w Strzygach.
12. Zakończyła się restauracja dwóch bocznych ołtarzy. 14 grudnia będziemy je montować. Koszt 143 000 zł. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy 100 000 zł, od Konserwatora Wojewódzkiego 18 000 zł. Czytaj dalej

grudzień 2019