Dzienne archiwum: 15 stycznia 2020

16-23.07.2020, LOTY: WAW 18:10 ATH 21:45 ATH 15:45 WAW 17:20

EPIDAVRIA HOTEL http://www.epidavria.com.gr

Hotel jest położony 1 minutę spacerem od plaży w centrum nadmorskiej miejscowości Tolo, w odległości zaledwie 30 metrów od plaży. Oferuje on wyjątkowo urządzone pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz balkonem z widokiem na Zatokę Argolidzką lub góry. Pokoje są wyposażone w: lodówkę, telewizor, klimatyzację, WiFi. Każdy z nich posiada łazienkę z prysznicem lub wanną, suszarkę do włosów oraz balkon. Przestronne i nowoczesne wnętrza hotelu, wspaniała obsługa oraz korzystna lokalizacja sprawiają, iż goście hotelowi w pełni poczują się na wakacjach oraz zrelaksują się w spokojnej i milej atmosferze. Hotel posiada bardzo dobre recenzje na portalach społecznościowych. Epidavria Hotel dysponuje restauracją z doskonalą grecka kuchnią i barem. Goście mogą codziennie zjeść śniadanie w formie bufetu, które składa się między innymi z tradycyjnych greckich słodyczy.Od 2019 roku hotel otworzył fantastyczny roof garden z widokiem na zatokę. Wieczorami przy lampce wina lub wybornym piwie można delektować się nie tylko widokiem ale także spędzić czas w doskonałym towarzystwie.

WYCENA ŚWIADCZEŃ:
560 e/os / kurs euro przeliczany w dniu wpłaty po kursie średnim NBP /

Cena obejmuje:
– transport na i z lotniska
– przelot na trasie WAW-ATH-WAW (23 kg bagażu głównego; 8 kg podręcznego)
– BUS service wg programu
– zakwaterowanie:
7 nocy w hotelu w Tolo
– śniadania / obiadokolacje
– ubezpieczenie NNW i KL
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów
– przewodnictwo turystyczne wg programu

Program:

1 Dzień
Przylot do Aten. Przejazd do Tolo. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który jest wyjątkowym miejscem przekopanym w całości przez człowieka. Kanał Koryncki łączy Europe z Afryka oraz dwa morza: Jońskie i Egejskie. Staniemy na moście łączącym wyspę Pelopsa z częścią kontynentalna: 70 m nad lustrem wody…..

2 Dzień
Dzień wolny na kąpiele

3 Dzień
Następnie przejazd do jednej z 60 winnic w Nemei (zagłębie winnic) ale jednej z niewielu, która zdobyła złote medale podczas festiwali winnych. Nie tylko zwiedzimy to miejsce ale także skosztujemy 5 najlepszych win w tym 2 złotych medalistów: czerwonego i różowego, o które Francuzi staczają prawdziwa batalie aby mieć wyłączność na jego sprzedaż w Europie. Podczas degustacji win nie może zabraknąć degustacji serów, które idealnie smakują w odpowiedniej kolejności. Koniecznie kilka słów o medycynie naturalniej, zaplecze winnic to także prawdziwy raj dla amatorów ziół: oregano, tymianek, herbata górska, mięta……to nas leczy a Grekom gwarantuje długowieczność.

4 Dzień
Dzień wolny na kąpiele

5 Dzień
Po śniadaniu przejazd do starożytnych Myken, będących ośrodkiem Kultury Mykeńskiej. Miejsce to daje nam niebywałą okazję aby poznać historie rodu Atrydów, Agamemnona i Pięknej Heleny.
Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadelę mykeńską z murami cyklopimi oraz muzeum ze złota maską władcy Myken.
Wejdziemy do gigantycznego grobowca, który jest największym i najlepiej zachowanym(bez uszczerbku)ze wszystkich odnalezionych.
W lokalnym muzeum zobaczymy 14 kg złota w wyrobie, broń z brązu oraz tabliczki z pismem linearnym.
Największe wrażenie zrobi złota maska Agamemnona, która jest najstarszym portretem wykonanym dla człowieka.
6 Dzień
Zwiedzanie NAFPILIO- pierwsza stolica Grecji. Założone przez Wenecjan w XIII w i rozbudowywane aż do XVIII w. Dwa olbrzymie forty królujące nad miastem uwydatniają potęgę okupacji weneckiej a 4 meczety podkreślają jak dobrze czuli się tu Turcy. Czas wolny na spacer i zakupy.

7 Dzień Czas wolny na odpoczynek. Możliwość udziału w rejsie na Hydrę/Spetses (dodatkowo płatne).

8 Dzień
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten. Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami. Zobaczymy Agorę Grecką, Forum Romanum, Świątynie Zeusa Olimpijskiego. Wejdziemy na Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem, to tutaj zjawił św. Paweł, który, jak można przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską. Na pamiątkę tego wydarzenia, Ateńczycy umieścili na wzgórzu w 1938 r. specjalną tabliczkę ze stosownym fragmentem z Dziejów Apostolskich. Objazd miasta podczas którego zobaczmy: Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski przy którym kończy się 42 km biegu maratońskiego, zobaczymy teatralna zmianę warty pod Parlamentem (przy Grobie Nieznanego Żołnierza).

Wylot do Polski.

Wycieczki fakultatywne:
dodatkowo płatne:
REJS NA WYSPY HYDRA I SPETSES W CENIE 32 EURO/OS/od godz 09.00-19.15
Hydra to urokliwe miasteczko o wyjątkowym klimacie,
w którym jedynym środkiem transportu są osiołki.
Jest przykładem kamiennej architektury wyspiarskiej i niebywałego piękna .Mieszkał tu LCohen i jest ulubionym miejscem Roberta Redforda, Lizy Minelli i z pewnością nasze po wizycie na niej.
Zwiedzimy wspólnie cerkiew Metropolitalną, pokluczymy po wąskich, kamiennych traktach i tysiącach schodów do zapierających
dech w piersiach punktów widokowych.

Spetses jest zdecydowanie inna –mimo, iż niewielka
to bardzo kosmopolityczna: rodzina Hiltonów, Big czy właściciel znanej marki piwa Amstel upodobali sobie właśnie ta wyspę na miejsce odpoczynku.

Organizator: Biuro Turystyczne   „TRAMP”  Milewski Kazimierz, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie,  ul. Żwirki i Wigury 1 ; tel. (056) 47 257 01

Zapisy i potwierdzenie uczestnictwa z zaliczką do końca stycznia 2020

styczeń 2020