Dzienne archiwum: 16 lutego 2020

1. Spotkanie formacyjne dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę 23.02 na Mszy o g. 11.00. Proszę zabrać uzupełnione indeksy i podania.
2. Za tydzień proszę o większe ofiary na ogrzewanie kościoła i sali spotkań.
3. W piątek 22 lutego minie 89 lat od pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego jakie Święta Siostra Faustyna otrzymała w klasztorze Sióstr Miłosierdzia w Płocku.
4. Spotkanie dla członków Akcji Katolickiej w piątek. Rozpoczynamy mszą św. o g. 17.30, potem o g. 18.00 dalsza część spotkania w sali spotkań.
5. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać! Czytaj dalej

W bieżącym roku przypada 90 – lecie przybycia siostry Faustyny Kowalskiej do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku i 89. rocznica pierwszego Objawienia Jezusa Miłosiernego. Dnia 22 lutego 1931 roku w Płocku, siostrze Faustynie objawił się Jezus i poprosił o namalowanie obrazu według otrzymanej wizji.
W sobotę, 22 lutego b.r. o godzinie 12.00, po raz pierwszy pielgrzymi z różnych stron Polski zgromadzą się w nowobudowanej świątyni na wspólnej Mszy Świętej celebrowanej przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę, a o godzinie 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia do wzięcia udziału w uroczystościach w miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego oraz do nawiedzenia naszego Sanktuarium. Zgromadzeni w tym szczególnym miejscu, wołajmy razem ze św. Siostrą Faustyną: „Jezu, ufamy Tobie!”.
Płock, 7 lutego 2020 r.

Ks. Tomasz Brzeziński, Rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku
i Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku
ZARZĄDZENIE: Powyższe zaproszenia proszę odczytać wiernym w niedzielę, 16 lutego 2020 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń parafialnych.

Płock, dnia 11 lutego 2020 r.                            † Mirosław Milewski Wikariusz Generalny

Muzeum Diecezjalne w Płocku, we współpracy z różnymi osobami i organizacjami, przygotowuje stałą wystawę na temat papieskiego pobytu w stolicy naszej diecezji w dn. 7-8 czerwca 1991 r. podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny. Setna rocznica urodzin Papieża Polaka jest ku temu stosowną okazją. Dlatego zwracam się do Was, Umiłowani Diecezjanie, Drodzy Kapłani, Siostry Zakonne, Bracia i Siostry Świeccy z serdeczną prośbą o udostępnienie materiałów, związanych z pielgrzymką Papieża Polaka do Płocka, jak i z innymi pobytami Karola Wojtyły na Mazowszu. Jeśli posiadacie bilety, karnety, pocztówki, cenne fotografie, lub chcielibyście podzielić się wspomnieniami z tamtych dni czerwca 1991 r., proszę Was o przekazanie tych przedmiotów lub ich kopii na poczet tworzącej się ekspozycji.
O zebranie tych obiektów proszę Waszych Księży Proboszczów, którzy przekażą je do Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej lub Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Bóg zapłać za wszelką Waszą życzliwość w tej sprawie.
Serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i polecam Bożej Opatrzności!

† Piotr Libera Biskup Płocki

luty 2020