Dzienne archiwum: 7 czerwca 2020

1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech Ten Znak będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
2. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta z procesją wokół kościoła o godzinie 11.00. Zapraszam strażaków, ministrantów, asystę, chór, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci. Ołtarz w tym roku będzie jeden. Proszę o przygotowanie mieszkańców Strzyg za „Agrolokiem”. Proszę o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie domów. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
3. Rodziców dzieci, które pragną odnowić przyrzeczenia chrzcielne i przyjąć I Komunię w roku 2021 zapraszam wraz z dziećmi w Boże Ciało po odbiór stosownych deklaracji
4. Procesje eucharystyczne w intencji mieszkańców poszczególnych sołectw będą się odbywały przez całą oktawę Bożego Ciała i będą połączone z poświęceniem ziemi. Proszę przynieść koszyczki ze swoją ziemią. Na koniec Oktawy będzie poświęcenie wianków.
5. Zainstalowaliśmy przy kościele 20 tablic tajemnic różańcowych, pod każdą posadziliśmy różę odpowiedniego koloru. Tym samym powstało nowe koło różańcowe. Proszę sponsorów o odmawianie codziennie swojej tajemnicy w intencji swojej rodziny i rodziny parafialnej. Czekamy na ramki do tablic i prace kosmetyczne. Niebawem dokonamy ich poświęcenia. Dziękuję ofiarodawcom za wspaniały dar serca w tych trudnych czasach.
6. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję sołtysowi Strzyg Andrzejowi Wiśniewskiemu za naprawienie wodociągu na cmentarzu, obcięcie trawy na nowym cmentarzu, nowe świece do latarnii.. Panu Kościelnemu za pomalowanie drzwi i zrobienie zlewu przy wodociągu. Pani Iwonie Sosnowskiej za odnowienie figur przy placu kościelnym.
7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:1)Bartłomiej Czapliński z parafii św. Stanisława K. w Rypinie i Anna Ewa Wysocka z naszej parafii. Zapowiedź II. 2) Szczepan Górtowski z parafii Osiek i Lidia Rupińska z naszej parafii. Zap. I.
8. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic odbędzie się w niedzielę 14 czerwca po Mszy o g. 11.00.
9. Zmieniliśmy termin pielgrzymki na Mazury i do Wilna. Odbędzie się w dniach 27 – 30 lipca. Zapisy w BP BOHEMMA w Rypinie: Dorota Tyburska, 503692108 lub u proboszcza do niedzieli 14 czerwca z zaliczką 200 zł.
10. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu w niedzielę na mszy o 11.00.
11. Poświęcenie pół w Kłuśnie w sobotę 13 czerwca o g. 13.00. Czytaj dalej

czerwiec 2020