Po co jest kolęda?: Odpowiedź 1, Odpowiedź 2.
Proszę sołtysów i radnych o pomoc w zorganizowaniu w ramach kolejki samochodu na podaną godzinę każdego dnia wg ogłoszonego porządku kolędy.
Przygotowania do kolędy: 
a) Rodzina jest w komplecie w miarę możliwości
b) Stół – ława okryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, zeszyty, indeksy z religii dzieci i młodzieży. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi wejściowe: K+M+B+2018. Poświęcone kadzidło palimy w domu tuż przed kolędą. Hasło roku duszpasterskiego brzmi:„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Pismo święte powstało pod natchnieniem Ducha Świętego, dlatego proszę Parafian, aby przygotowali ulubiony fragment Biblii i odczytali go podczas wizyty duszpasterskiej.
c) Kolęda to publiczne wyznanie wiary i przyznanie się do wspólnoty Kościoła
d) Okazja do rozmów, wymiany zdań, propozycji w życiu parafii
e) Możliwość spełnienia 5 przykazania kościelnego (dbać o potrzeby wspólnoty Kościoła). Zgodnie z ustaleniami Parafialnej Rady Gospodarczej w najbliższym czasie chcemy zainwestować: 1) Spłacić zobowiązania z generalnego remontu plebanii, 2) W styczniu rozpoczynamy remont sali spotkań: wymiana okien, drzwi, podłogi, elektryki, hydrauliki, organizowanie ogrzewania, łazienki, kuchni. Powstają nowe grupy duszpasterskie i jest pilna potrzeba powstania takiej sali spotkań. 3) Wymiana i naprawa systemu nagłośnieniowego w kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i ofiary.
f) W kościele u p. Kościelnego można zaopatrzyć się w wodę święconą, kredę i kadzidło już poświęcone oraz w kalendarze parafialne na nowy rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze