WILNO – CMENTARZ NA ROSSIE – OSTRA BRAMA – CERKIEW ŚW. DUCHA – TROKI

Termin: 16 – 18 sierpnia 2017. Zgłoszenia do końca czerwca. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 2 lipca po mszy o g. 11.00.

Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych w kierunku przejścia granicznego z Litwą. Po drodze planowane krótkie postoje. Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego i jego matka. Zwiedzanie cmentarza właściwego z grobami J. Lelewela, W. Syrokomli, doktora Judyma – bohatera „Ludzi Bezdomnych“ autorstwa S. Żeromskiego, grobowce odnowione przez Poznaniaków, grób M. Sokołowskiego odnowiony przez Ryszarda Rynkowskiego. „Perła baroku“ – kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu wzgórze Trzykszyskie. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację.
Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem. Zakątek gotycki (w tym kościół Bernardyński z odnowionym ołtarzem przez Marylę Rodowicz), pomnik Adama Mickiewicza, muzeum A. Mickiewicza, dzielnica żydowska, dom J. I. Kraszewskiego i J. Słowackiego, Uniwersytet Wileński, alumnat, pałac prezydenta, katedra, pałac Wielkich Książąt Litewskich, cerkiew św. Ducha i Cela Konrada, Ostra Brama. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Zamku w Trokach, który znajduje się na samym środku jeziora Galwe i jest jednym z bardziej znanych ośrodków turystycznych położonych w pobliżu Wilna. Budowla ta została wzniesiona najprawdopodobniej już w XIV wieku przez księcia Kiejstuta. W tym okresie Troki był dość znaczącym ośrodkiem dla całego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Dzisiaj zamek jest jedną z ważniejszych atrakcji całej Litwy. Po zwiedzaniu degustacja kibinów z rosołem.
Ok. godz. 14:00 – wyjazd w stronę Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.
CENA
550,00 zł/os + 20 EUR /. Cena zawiera: 2 noclegi w hotelu 3*** w Wilnie (pokoje 2,3 os z łazienką, TV), wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota na całej trasie, transport autokarem klasy, opłaty drogowe, opłaty parkingowe.
W kwocie 20 EURO – opłata za przewodnika miejscowego, bilety wstępów, degustację kibinów z rosołem w Trokach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze