Na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska w Watykanie udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w archidiecezji krakowskiej. Dlatego zapraszam chętnych do udziału w czterodniowej pielgrzymce na południe Polski. Termin: 24 – 27 sierpnia. Planujemy odwiedzić: Jasną Górę, Kraków: Łagiewniki, Wawel, klasztory w Tyńcu i Kamedułów, Kopalnie Soli w Wieliczce lub w Bochni, Oświęcim, Wadowice. Zamieszkamy w Kalwarii Zebrzydowskiej (3 noclegi), która jako jedyna kalwaria na świecie, wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kalwaria Zebrzydowska, położona w malowniczym Pogórzu Makowskim (pow. wadowicki, woj. małopolskie), to nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych, oraz manierystyczny park krajobrazowy. Jego powstanie zawdzięcza się Mikołajowi Zebrzydowskiemu. W 1602 r. dokonał on fundacji klasztoru i kalwarii. Kalwaria to umiłowane sanktuarium Karola Wojtyły, które dalej jest tętniącym miejscem kultu. Pielgrzymów, których liczba sięga dwóch milionów rocznie, przyciągają nabożeństwa dróżkowe na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej, oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryjskiej. Koszt 650 zł ( cena obejmuje 3 noclegi, 3 obiadokolacje i 3 śniadania, przejazd autokarem, ubezpieczenie). Zapisy do końca lutego z zadatkiem 200 zł oraz nr PESEL.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
czynna jest przez pół godziny po mszy św. w dni powszednie oprócz poniedziałku
(godzina Mszy wg. ogłoszenia)

Kalendarz
Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze