1. W niedzielę 02 listopada rozpoczynamy Adwent. I rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – obchód tajemnic Bożych w świętych znakach Kościoła i naszych sercach. Będzie to także nowy rok duszpasterski, który – zgodnie ze wskazaniem Episkopatu Polski – odbywa się pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Oznacza ono, że mamy przeżyć na nowo nasze powołanie do ewangelizacji, do misji w swoich rodzinach i wszędzie, gdzie pracujemy, uczymy się, odpoczywamy! Misji w mocy Bożego Ducha! Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.
2. Przeżyliśmy rekolekcje przed adwentem. Gdyby ktoś nie wyspowiadał się, będzie do tego okazja zawsze przed Mszą św. W niedziele adwentowe czekam w konfesjonale pół godziny przed każdą Mszą św. To ważne, aby Boże Narodzenie przeżyć pojednanym z Bogiem i drugim człowiekiem.
3. Czas obudzić tęsknotę adwentową: zapraszam wszystkich z lampionami na roraty w środy o g.7.00; potem na śniadanko adwentowe dla uczestników w sali spotkań. Proszę rodziców i członków AK o pomoc. Mile widziani sponsorzy na małe co nieco. W soboty roraty o 17.00. Ogłaszam konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy i lampion.
4. Nic co ludzkie nie jest mi obce – zaproszenie na rekolekcje w płockim WSD:
Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież męską (od III klasy gimnazjalnej) do naszego seminarium w dniach 14-16.12.2018 r. na rekolekcje adwentowe. Będzie to spotkanie w niezwykłym miejscu jakim jest Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, a w programie osobiste spotkanie z niezwykłymi osobami: po pierwsze z Jezusem, potem z Maryją, która będzie naszą przewodniczką, a wreszcie spotkania z klerykami – czyli młodymi ludźmi, którzy w przyszłości chcą być księżmi. Jeśli jeszcze nie byłeś z nami, dołącz do nas! Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia. Warto zabrać: Pismo Święte, śpiwór, zeszyt, długopis, przybory toaletowe, obuwie na halę itp. W przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest pisemna zgoda rodziców.