1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Znajdźmy czas na pełny udział w dodatkowych nabożeństwach, adoracji, rekolekcjach i spowiedzi wielkopostnej.
2. Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzę najlepszego Wszystkiego! Po Mszy proszę poczęstować się słodkim serduszkiem od proboszcza.
3. W drugą niedzielę Wielkiego Postu zbieramy o ofiary do puszek z przeznaczeniem na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes. Będzie to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Proszę AK i lektorów o przeprowadzenie zbiórki.
4. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o g. 17.00, Gorzkie Żale zaśpiewamy w niedziele wg porządku podanego na stronie parafialnej.
5. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 13 marca na Mszy o g. 11.00.
6. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne, misyjne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność.
7. Próba dla Scholi Dobrej Woli w czwartek w g. 17.00. Przygotowujemy się do Sacrosongu.
8. Są do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł baranki wielkanocne z czekolady do koszyczka ze święconką. Wspierajmy wielkanocne Dzieło Caritas. Dzieci mogą zabrać skarbonki wielkopostne.
9. Dziękuję Ludziom Dobrej Woli z naszej parafii za złożone ofiary na pomoc Ukrainie. Przekazaliśmy na konto Caritas 4.500 zł. Strażacy z OSP w Strzygach przekazali Ukrainie wóz pożarniczy marki DAF 1700 i sprzęt ratowniczy.
10. Zapraszam na wycieczkę do biskupiego Pułtuska („Wenecja Mazowsza”). W ofercie: zwiedzanie zamku, bazyliki, spacer po najdłuższym brukowanym rynku w Europie, przejażdżka gondolami po Narwi, czterodaniowy obiad + napoje na zamku w Pułtusku połączony w 2 godzinną lekcją – gawędą o zachowaniu się przy stole i o umiejętności jedzenia różnych potraw, odpowiedniego wykorzystania zastawy stołowej. Koszt całości 170 zł. (przejazd, ubezpieczenie, przewodnik, bilety wstępu, obiad, przejażdżka gondolami, lekcja savoir vivre). Termin 2 maja. Zapisy do 15 kwietnia z zaliczką 100 zł i nr PESEL.
11. Jutro rozpoczynamy II etap remontu domu parafialnego (organistówki).
12. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Marian Marchlewski 1998, Władysław Jenczewski 2004, Halina Dąbrowska, Krystyna Suchocka 2021, Genowefa Lewandowska 1990, Stanisława Wendrowska 2018, Józef Makowski 2006, Zenona Trędewicz 2013, Lech Ziółkowski 2016, Stanisław Gawroński, Halina Rzymkowska 2006, Maria Pętlicka, Jan Mirosław Skrzyński 2019, Henryk Skoczek 1996, Jan Guliński 1997, Kazimierz Zdziarski 1999, Jerzy Każmierkiewicz 2003, Wincenty Aranowski 2018. RiP.

Każde zakichane urządzenie ma w sobie bezpieczniki, tylko człowiek może zrobić wszystko, nic go nie powstrzyma… Módlmy się o pokój!

Msze i intencje w tym tygodniu:
Środa: !g.16.00 +Jerzego Lemańskiego
Czwartek: !g.16.00 + Leszka Zielińskiego
Piątek: g.17.00 – Droga Krzyżowa
g.17.30 +Piotra Bułkowskiego
Sobota: g.17.00: Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – o zdrowie dla Wojciecha Łapkiewicza, – o Boże błogosławieństwo dla Anity, Piotra i wszystkich osób ich otaczających z okazji dwudziestej rocznicy ślubu, – o wsparcie Maryi dla Ukrainy. Za zmarłych:+Mariannę Łapkiewicz (z 8.03), +Henryka Paterewicz – od Sits, +Krystynę i Leona Głodowskich, r-ców Władysławę i Stanisława Malinowskich, Wojciecha Syput, Beatę Lewandowską +Jerzego Talar, +Eugeniusza Rybka, +Bożenę Jankowską (im.) – od Teresy, +Grzegorza i Izydora Jabłońskich, +Romana, Krystynę, Jerzego Kaźmierkiewicz, Halinę, Władysłąwę, Józefa Jankowskich, Hildę, Huberta Zakowskich, +Walentynę i Wincentego Aranowskich, Józefa Paterewicz (r.śm.), Walentynę, Janinę, Jerzego, Czesława, Bogusława, Jana Aranowskich, Barbarę, Stanisława, Jana Paterewicz, Hannę, Stefana Curyłło, wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, +Zdzisława Dąbrowskiego, +Stanisława Gawrońskiego (4 r.śm.), +Halinę i Leona Koprowskich, Jadwigę Orłowską
Niedziela: g.8.00 +Grzegorza Skorupskiego
g.9.30 +Danutę Calińską i Wandę Calińską – od r-ny Czyżewskich
g.11.00 + Adolfa Cicheckiego (40 r.śm.), Mariannę Cichecką – Trojnar, Franciszka Trojnar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze