1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Proszę lektorów i AK o przeprowadzenie zbiórki.
2. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
3. Są do nabycia u p. Kościelnego w zakrystii caritasowe świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznacza na pomoc najuboższym. W kaplicy spowiedzi można zaopatrywać się w opłatki wigilijne. Jeśli ktoś nie nabył kalendarza parafialnego, to zapraszam do zakrystii.
4. Na Roraty z lampionami zapraszam w środy o g.6.30 i w soboty o g. 17.00.
5. Proszę zgłaszać w zakrystii i kancelarii chorych, którzy proszą o wizytę domową kapłana z Komunią św. i spowiedzią przedświąteczną. Odwiedziny planuję w sobotę 18 grudnia.
6. Rodzice dzieci z kl. IV mogą kupić w zakrystii Biblię, a rodzice dzieci z kl. III książeczki do nabożeństwa. Medaliki poświęcę po mszach za tydzień, gdy ktoś poprosi.
7. Bóg zapłać za składane ofiary oraz za żywność.
8. Bóg zapłać uczestniczącym w rekolekcjach adwentowych, spowiadającym się po to, aby Narodzenie było Boże, a nie świeckie, komercyjne, magiczne… Na rekolekcje wielkopostne w marcu przyjął zaproszenie ks. Lech Gralak – znany i ceniony muzyczny ewangelizator w Polsce i na świecie.
9. Wpłynęły ofiary na wycinkę drzew: od Stanisława Skoczka z Długiego 100 zł, anonimowo ofiara 100 zł.
10. Zamontowałem nowe – antywłamaniowe drzwi do kancelarii. Koszt 3200 zł.
11. Zapowiedzi małżeńskie. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Kamil Leszczyński kawaler z naszej parafii i Patrycja Sawicka panna z parafii Osiek, zap. II.
12. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Eugeniusz Skowroński 1991, Wiktoria Marchlewska 2012, Stanisław Głowacki 2003, Adam Nowiński 2003, Stanisław Rupiński 2007, Maria Kwiatkowska 2017, Franciszek Krupiński 1995, Eugenia Zdziarska 1994, Izydor Rupiński 2011, Kazimierz Gawroński 1995, Wojciech Bądzelewski 1998, Czesław Staśkiewicz 2009, Halina Filipska 2010, Halina Stachewicz 2014, Stefania Laskowska 1997, Jerzy Płusa 2017. RiP.
13. W związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie, w środę o g.11.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci na naszym parkingu przy kościele. Do g. 11.00 można przynieść niepotrzebne elektrośmieci i zostawić je przy „serduszku” na nakrętki.
14. Kancelaria parafialna czynna jest przez pół godziny po Mszy – wg ogłoszenia. Zapraszam na Mszę i potem do kancelarii
15. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 12 grudnia o g. 11.00
16. W czasie sezonu grzewczego nie otwieramy bocznych drzwi do kościoła od strony dużych schodów ze względów ekonomicznych, aby nie tracić drogocennego ciepła. Cieszymy się, że mamy do ogrzewania promienniki na podczerwień, która znana jest z dobroczynnego i zdrowotnego działania promieni podczerwonych. Pomagają w walce z wirusami, bakteriami, grzybami, działają pozytywnie dla astmatyków i alergików, pomagają w przeziębieniach, w leczeniu zatok oraz depresji (są jak promienie słoneczne, których brakuje w tym okresie). Zatem pamiętajmy, że nasza świątynia jest jak sanatorium dla duszy i ciała! Zapraszam więc na kurację duszy i ciała do naszego kościoła!

Msze i intencje w tym tygodniu
Wtorek: g.9.30 +Krzysztofa Zanieckiego
g.13.00 pogrzeb +Marianny Łapkiewicz
Środa: g.6.30 – w intencji parafian
Czwartek: g. 17.00 +Leokadię Sosnowską
Piątek: g. 17.00 +Jerzego Talar
Sobota: g.15.30 – Dziękczynna w dniu urodzin za przeżytych 60 lat, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Mirosławy i całej jej Rodziny
g.16.00 – dziękczynna za 80 lat życia babci Jadwigi
g.17.00 (Roraty) – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach:  – o zdrowie dla Lucyny Góreckiej. Za zmarłych: +Edmunda Mejer, +Danutę Calińską, +Wandę Calińską – od koleżanek, Mariannę i Eugeniusza Rempuszewskich, +Leokadię Sosnowską – od syna Lecha z żoną, + Marię, Tadeusza, Jerzego Kwiatkowskich, dziadków Kwiatkowskich i Cichewicz, Barbarę Michalak, +Teresę Stencelewską, Jana i Sabinę Zaborowskich, +Mariannę Łapkiewicz, +Stefana Pniewskiego
Niedziela: g.8.00 +Halinę i Mirosława Filipskich, Renatę Domagalską, dziadków Filipskich i Barańskich
g.9.30 +Wojciecha Syput
g.11.00 +Jerzego Maszkiewicza, r-ców Pelagię i Franciszka Murawskich, Helenę i Leona Maszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze