1.Święty Marek na kartach Ewangelii zapisuje scenę przemienienia Jezusa, która odsłania tożsamość Zbawiciela przed trzema uczniami, że Jezus jest Synem Boga. Kontemplujmy ten nasz obraz w kościele słynący łaskami.
2.Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
3.Zapraszam na rekolekcje wielkopostne w tym roku z figurą św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień w Gargano. Zaczynamy w czwartek 29. 02 o 16,30. Zapraszam OSP i asystę procesyjną na powitanie figury. Znajdźmy czas na wspólną modlitwę oraz na prywatne, w ciszy spotkania i medytacje. Spowiedź jest w piątek podczas Mszy świętych. Zakończenie rekolekcji w sobotę o 8.30. Ofiary składane na tacę w czasie Mszy św. podczas rekolekcji przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie prowadzone przez nasze Zgromadzenie Zakonne: są to szkoły, oratoria, ośrodki dla młodzieży, budowa sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku na Białorusi, praca misyjna i wydawnicza).
4.W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Kazimiera Głażewska 1999, Jadwiga Pankowska 2006, Zdzisław Wolfram 2010, Bożena Szymczak 2008, Tadeusz Zbigniew Wiśniewski 2023, Robert Fudała 1999, Kazimierz Wysocki 2019, Marek Rempuszewski 2019, Stanisław Darmofalski 2023, Zofia Bożejewicz 2018, Władysław Stencelewski 1998, Adam Topolewski 2003, Wojciech Stencelewski 2012, Daniela Politowska 2021, Alfons Szczechowicz 2009, Józef Dąbrowski 2009, Henryk Sumiński 2012, Jadwiga Bałut 2013, Marianna Talar 2018.
5.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: Teresy Górskiej z Długiego (l. 77). Złożono ofiarę na 6 Mszy św.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Poniedziałek: g.10.00 – pogrzeb + Jadwigi Drozdowskiej
Środa: g. 17.00 – o dobre przeżycie rekolekcji dla wszystkich uczestniczących w nich oraz o wszelkie zwycięstwa Michała Archanioła nad złymi duchami i w Bogu wiadomej intencji
Czwartek: g.16,30 – nabożeństwo oczekiwania na figurę św. Michała
g.17.00 – w intencji parafian
20.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.
Piątek : (I piątek miesiąca)
8.30 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem przez przyczynę św. Michała Archanioła. +Sewerynę i Jerzego Talar
10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci ze szkoły podstawowej. Droga Krzyżowa.
12.00 – Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. +Andrzeja, Jana Romanowskich, r-ców Romanowskich i Górskich
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła.
17.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
20.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.
Sobota: 8.00 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
8.30 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – o zdrowie dla wujka Ostrowskiego. Z zmarłych: +Anetę Śmiechowską, +Danielę i Tadeusza Politowskich, +Andrzeja Wojciechowskiego, +Irenę i Kazimierza Dzierżyńskich, +Stanisława Darmofalskiego, + Zbigniewa Wiśniewskiego (1 r.śm.) i Krzysztofa Wiśniewskiego, +Zbigniewa Wiwatowskiego, + Małgorzatę Paterewicz, + Krystynę Hys, + Andrzeja Zażykowskiego, + Zdzisława Jankowskiego, + Zofię Niewiadomską, + Teresę Górską, +Jadwigę Drozdowską, +Helenę, Jana, Zbigniewa Fudała, Henryka Bekier, +dziadków Ostrowskich, Kazimierę (im.). -Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski i wysłuchane modlitwy -O Boże Błogosławieństwo dla kapłanów -O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mirosława wraz z dziećmi -O nawrócenia i pokój w rodzinach -O uwolnienie z nałogów alkoholowych -Za chorych i cierpiących -O pomoc Maryji dla dzieci i młodzieży w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa Za Śp. – Grzegorza Skorupskiego -Tomasza Balickiego i z całej rodziny Balickich -Janinę i Stefana Lewandowskich -Barbarę Wróblewską -ks.Jacka Darmofalskiego -za dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone, – dziękczynna błagalna o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej i i św. Michała Archanioła dla Teresy i Stanisława Borkowskich oraz ich dzieci z rodzinami

Niedziela: g.8.00 + Janinę i Henryka (r.śm.) Sumińskich
g.9.30 + Kunegundę Czyżewską
g.11.00 + Ryszarda, Kazimierę, Jana Oparczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze