1. W sobotę 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9.30 i g.17.00 Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w piątek od. 16.30, adoracja w niedzielę po każdej Mszy św. W pierwszą niedzielę miesiąca lutego proszę o większe ofiary na ogrzewanie świątyni.
4. Spotkanie dla dzieci z kl. III i ich rodziców w niedzielę 03 lutego na Mszy o g. 11.00.
5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców dzisiaj na Mszy o g. 11.00.
6. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Józef Pawłowski, Tadeusz Mleczewski, Stanisława Różańska Jan Konopacki, Genowefa Weltz, Maria Falkowska, Pelagia Wędrowska, Jerzy Kwiatkowski, Ludwik Henrykowski Leszek Dędza, Michał Wiśniewski, Marta Pankowska ,Mieczysława Murawska, Helena Rupińska, Marianna Płusa, Józef Stryjewski, Janina Jankowska, Stanisław Korycki, Marianna Sędzik, Kazimierz Stencelewski, Henryk Gołota , Tadeusz Kamiński, Kazimiera Murawska, Mieczysława Słodowska, Czesław Krusiński, Helena Dąbrowska, Stanisław Wiśniewski, Klaudia Czajkowska, Józef Bolechowicz. RiP.
7. Kolęda w tym tygodniu:
– Poniedziałek 28.01.2019r.; g. 9.00 Kłuśno od p. Barańskich do p. Wiśniewskich
– Sobota 02.02.2019r.; g.10.00 Kłuśno od Leśniczówki do p. Szmycińskich. Zakończenie kolędy. Wizyta Duszpasterska jest wyznaniem wiary. Rodziny, które nie przyjęły kolędy z różnych powodów mogą zgłosić w kancelarii zaproszenie i ustalić termin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze