1. W sobotę 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9.30 i g.17.00 Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w piątek od. 16.30, adoracja w niedzielę po każdej Mszy św. W pierwszą niedzielę miesiąca lutego proszę o większe ofiary na ogrzewanie świątyni.
4. Spotkanie dla dzieci z kl. III i ich rodziców w niedzielę 03 lutego na Mszy o g. 11.00.
5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców dzisiaj na Mszy o g. 11.00.
6. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Józef Pawłowski, Tadeusz Mleczewski, Stanisława Różańska Jan Konopacki, Genowefa Weltz, Maria Falkowska, Pelagia Wędrowska, Jerzy Kwiatkowski, Ludwik Henrykowski Leszek Dędza, Michał Wiśniewski, Marta Pankowska ,Mieczysława Murawska, Helena Rupińska, Marianna Płusa, Józef Stryjewski, Janina Jankowska, Stanisław Korycki, Marianna Sędzik, Kazimierz Stencelewski, Henryk Gołota , Tadeusz Kamiński, Kazimiera Murawska, Mieczysława Słodowska, Czesław Krusiński, Helena Dąbrowska, Stanisław Wiśniewski, Klaudia Czajkowska, Józef Bolechowicz. RiP.
7. Kolęda w tym tygodniu:
– Poniedziałek 28.01.2019r.; g. 9.00 Kłuśno od p. Barańskich do p. Wiśniewskich
– Sobota 02.02.2019r.; g.10.00 Kłuśno od Leśniczówki do p. Szmycińskich. Zakończenie kolędy. Wizyta Duszpasterska jest wyznaniem wiary. Rodziny, które nie przyjęły kolędy z różnych powodów mogą zgłosić w kancelarii zaproszenie i ustalić termin.