1. Dzisiaj po południu będziemy świętować tajemnicę Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy Wieczerzą Wigilijną. Zatroszczmy się o chrześcijańskie jej przeżycie: odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólną modlitwę, śpiew kolęd i łamanie się opłatkiem. Nie potrawy i sprzątanie są najważniejsze, ale bycie ze sobą, przebaczenie win, modlitwa, śpiew kolęd i pojednanie. Pasterka rozpocznie się g. 22.00. Powiększony i odnowiony Chór parafialny Vox Strigensis uświetni liturgię Pasterki. O 21.30 dzieci będą kolędować Małemu Jezusowi.
2. Jutro I Dzień Świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę.
3. We wtorek II Dzień Świąt: św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary z tego dnia zbieramy na utrzymanie Seminarium Duchownego w Płocku. W tym dniu podam porządek kolędy. Ten rok duszpasterski ma swoje hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.” Proszę, aby każda rodzina przygotowała i odczytała ulubiony fragment z Pisma Świętego, które powstało pod natchnieniem Ducha Świętego. Szczegóły podam w II dzień Bożego Narodzenia.
4. Za tydzień przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny. Zapraszam rodziców, którzy podjęli modlitwę na różańcu za dzieci na uroczyste zaprzysiężenie w tym dniu 31.12 na g. 11.00. Można jeszcze zgłaszać się do tej potrzebnej modlitwy. Ofiary zbieramy na ogrzewanie kościoła. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i rodziców po Mszy o g. 11.00. Proszę zabrać indeksy do sprawdzenia.
5. Powstał Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Deklaracje złożyło 20 osób. Niech Bóg Wam błogosławi na Waszą działalność dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Czekamy teraz na nominację Księdza Biskupa na prezesa AK. Na kolejnym spotkaniu powołamy kilka sekcji. Chętni mogą się dalej zgłaszać.
6. Przypominam, że właścicielem cmentarza jest parafia i z upoważnienia Proboszcza oraz Parafialnej Rady Gospodarczej bezpośredni nadzór nad Cmentarzem sprawuje Zakład Pogrzebowy Hades z Rypina. Dziękuję za dotychczasową dobrą współpracę.
7. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne, charytatywne i Fundusz Cmentarny wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję za pomoc w dekoracji świątyni. Szczególne podziękowania kieruję do p. Kościelnego i p. Organisty. Dziękuję za żywność. Dziękuję za wszystkie przesłane świąteczne życzenia
8. Podziękowania dla mieszkańców Warpalic: za ofiarę 1000 zł złożoną przez mieszkańców kupiłem: ornat, aniołka do szopki, komunikanty, hostie, wino, kadzidło, węgielki, wkłady do świec i olej do świec. Bóg zapłać!
9. Od dzisiaj można zaopatrywać się w kredę, kadzidło i wodę u p. Kościelnego składając ofiarę za Jego prace dla parafii.
10. Autorów konkursowych wieńców adwentowych zapraszam po odbiór nagród.
11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Aliny Januszewskiej – Głażewskiej z Długiego (l.71). Złożono ofiarę na 8 Mszy św.
12. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Damian Malachiński, Wincenty Czyżewski 2008, Szymon Rumiński 2011, Stanisław Arentowicz 1991, Mirosław Szmyciński 2010, Stanisław Głowacki 2011, Stanisława Falkiewicz 1998, Zdzisław Kędziorski 2013, Leszek Zieliński 2010, Filomena Wiśniewska 2002, Salomea Krajewska 2004.

Msze i intencje w tym tygodniu: (25.12.17 – 01.01.17)
Poniedziałek (Boże Narodzenie):
g.8.00 +Damiana Malachińskiego (1 r. śm.)
g.9.30 +Zenobię, Jerzego Domańskich, Kazimierza, Jerzego, Ryszarda Oparczyk
g.11.00 +Kazimierę i Genowefę Głażewskie, chrzest Miłosza Paterewicz
g.12.00 – dziękczynna za 50 lat małżeństwa Heleny i Stanisława Kowalskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny
Wtorek (II Dzień Świąt):
g.8.00 +Sewerynę Talar
g.9.30 +Pelagię i Szymona Rumińskich
g.11.00 +Mirosława Szmycińskiego (7 r. śm.)
Środa: g.9.00 +Marię Kwiatkowską
Czwartek: g. 9.00 +Jerzego Płusa
Piątek: g.9.00 +Leszka Zielińskiego (7 r.śm.)
Sobota: g.16.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: Za zmarłych: +Irenę i Kazimierza Dzierżyńskich, +Zdzisława i Teresę Kędziorskich, +Sewerynę Talar, Jana Dąbrowskiego, Leonarda Suszkiewicz, +Damiana Malachińskiego.
Zmarłych w roku 2017: +Kazimierza Gulińskiego, +Filomenę Rupińską, +Danielę Pniewską, +Patryka Skowrońskiego, +Stanisława Niewiadomskiego, +Stefanię Szymańską, + Halinę Dąbrowską, +Marię Pętlicką, +Zygmunta Maciejskiego, +Lucjana Tyburskiego, +Zbigniewa Dąbrowskiego, +Bogdana Szałwińskiego, +Halinę Barańską, +Teresę Będykowską, +Feliksa Teska, +Kazimierza Sosnowskiego, +Jakuba Przybysza, +Genowefę Derbin, +Krzysztofa Krupińskiego, +Krzysztofa Wiśniewskiego(27.01.18!), +Krystynę Popko, +Eugeniusza Gietka(27.01.18!), +Aleksandra Agaciaka, +Marię Kwiatkowską(27.01.18!), +Jerzego Płusa (27.01.18!), +Janinę Rumińską(27.01.18!), Alinę Januszewską – Głażewską
Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa:
g.8.00 + r-ców Mariannę i Mariana Góralskich, Józefę i Adama Gietków, męża Eugeniusza, syna Witolda, Jerzego, Edwarda, Stanisława Gietka
g.9.30 +Stanisławę i Franciszka Ziółkowskich, Krystynę Marchlewską, Leokadię, Józefa, Mariannę, Jana, Wiesława i Rafała Jaworskich
g.11.00 +Zofię i Eugeniusza Kowalewskich
Nowy Rok:
!g.9.30 +Mieczysławę Zaniecką (im.)
!g.11.00 +Mieczysława Kuroś
!g.16.00 +Wincentego Czyżewskiego (r.śm.) dziadków Czyżewskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze