1. Tegoroczne Święto Dziękczynienia przebiega pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”.  Składamy ofiarę na budującą się świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – jako wotum wdzięczności narodu za dar wolności.
2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w intencji mieszkańców poszczególnych sołectw będą się odbywały przez całą oktawę Bożego Ciała i będą połączone z poświęceniem ziemi. Proszę Sołtysów i Radnych o przygotowanie procesji i poświęcenia koszyczków ze swoją ziemią. Na koniec Oktawy będzie poświęcenie wianków.
3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. Pójdziemy procesjonalnie do figury przy drodze na cmentarz. Po Nabożeństwie będzie niespodzianka.
4. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję tym, którzy wybierali się na majowe rowerowe oraz tym, którzy nas gościli. Bóg zapłać uczestnikom procesji Bożego Ciała i przygotowującym ołtarze. Dziękuję p Sołtysowi Andrzejowi Wiśniewskiemu za ścięcie trawy na nowym cmentarzu. Dziękuję Pani Wiktorii Bekier za odnowienie figury Pana Jezusa.
5. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: 1) Marcin Gardecki z naszej parafii i Sandra Watkowska panna z parafii Radziki. Zapowiedź I. 2) Mariusz Suchocki kawaler z naszej parafii i Patrycja Cichowicz z parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie. Zapowiedź I. 3) Jakub Jabłoński z naszej parafii i Zuzanna Ozimkowska z parafii Świętej Trójcy w Rypinie – związani cywilnie. Zapowiedź I.
6. W środę i czwartek dzieci z naszej parafii biorą udział w spływie kajakowym. Proszę o podanie danych personalnych opiekunów.
7. Wójt gminy Wąpielsk zaprasza mieszkańców na III Festyn Rodzinny. Odbędzie się dzisiaj w Ruszkowie. Rozpocznie się Mszą św. o g. 14.00.
8. W niedzielę w Brodnicy odbędzie się VI Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o g. 12.15 w kościele św. Katarzyny.
9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: 1) Tadeusza Borkowskiego z Tadajewa (l. 68). 2)+ Władysławy Gietka z Długiego (l. 81). 3) +Barbary Wojciechowskiej z Brodnicy (l.87).
10. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Czesław Brudecki 1997, Alojzy Bułkowski 1999, Genowefa Guzanek 1996, Helena Wiśniewska 2000, Grzegorz Miłoszewski 2016, Natalia Lewandowska 2013, Tomasz Laskowski 1991, Teresa Wojciechowska 2006, Stanisław Brokos 2008, Stanisław Rygielski 2015, Irena Listkowska 1998, Marian Politowski 2002, Stefan Ptaszyński 1996, Bronisława Wiśniewska 2007. RiP.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Poniedziałek: (procesję prowadzą mieszkańcy sołectwa Sumówko po Mszy o g. 18.00)
g.18.00 +Karola Rupińskiego. Poświęcenie ziemi dla sołectwa Sumówko; procesja w intencji mieszkańców sołectwa Sumówko
Wtorek: (procesję prowadzą mieszkańcy sołectwa Długie po Mszy o g. 18.00)
g.18.00 +r-ców Zofię i Longina Rzymskich i brata Longina. Poświęcenie ziemi dla sołectwa Długie; procesja w intencji mieszkańców sołectwa Długie
Środa: (procesję prowadzą mieszkańcy sołectwa Tadajewo po Mszy o g. 18.00)
g.18.00 +r-ców Stankiewicz. Poświęcenie ziemi dla sołectwa Tadajewo; procesja w intencji mieszkańców sołectwa Tadajewo
Czwartek: (procesję prowadzą mieszkańcy sołectwa Warpalice po Mszy o g. 18.00)
g.18.00 – w intencji parafian. Poświęcenie ziemi dla sołectwa Warpalice; procesja w intencji mieszkańców sołectwa Warpalice. Zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków.
Piątek: (Nabożeństwo Czerwcowe przed kapliczką przy drodze na cmentarz)
g.17.30 +Stanisława Rygielskiego (3 r.śm.) c.r. Pankowskich i Rygielskich
g.18.00 +Wincentego Aranowskiego
Sobota:g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: intencje zbiorowe: +Antoniego i Andrzeja Szymańskich, +Kunegundę Czyżewską, +Irenę Majewską, +Teresę Obrębską – od córki z rodziną, +Józefa Murawskiego, +Zenona Żulewskiego, +Stanisława Gawrońskiego, +Mirosława Miłoszewskiego, Grzegorza Miłoszewskiego (2 r. śm.), +Ryszarda Jankowskiego (21 r.śm.), +Mariusza, Bronisławę, Zenona Wiśniewskich, Monikę, Stefana, Kazimierza Paczkowskich, +Eugeniusza (3 r. śm.) i Halinę Rzymkowskich, dziadków Ziółkowskich i Rzymkowskich oraz Stanisława Skrzypczyka, + Barbarę i Eugeniusza Wojciechowskich, +Tadeusza Borkowskiego, +Władysławę Gietka, +Kazimierza Stencelewskiego (ur.), Ryszarda Linowskiego, Tadeusza Majchrzaka (r.śm.), +Kamilę, Józefa, Mirosława, Kazimierza Szmycińskich.
Niedziela: g.8.00 +Damiana Malachińskiego
g.9.30 + Helenę i Izydora Wiśniewskich
g.11.00 +Helenę Suchocką. Chrzest Antoniego Truszkowskiego.
g.13.00 – Poświęcenie pól w sołectwie Kłuśno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze