1. „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara i próżne byłoby nasze przepowiadanie” (św. Paweł). Dzisiaj Kościół całemu stworzeniu ogłasza radosne i pełne mocy orędzie, że Chrystus Pan zmartwychwstał i JEST z nami! Drogim Parafianom i miłym Gościom składam najgorętsze życzenia: doświadczenia w swoim sercu i we wspólnocie z innymi miłości i pokoju, które płyną z pustego Grobu naszego Zbawiciela. Życzę przeżycia paschy, czyli przejścia wraz z Chrystusem z ciemności do światła, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia, ze smutku do radości, z choroby do zdrowia, z nienawiści do życzliwości. Radości, zdrowia i nadziei. Alleluja!
2. Serdeczne podziękowania należą się tym, którzy pomagali w liturgii i dekoracjach. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do: Pana Organisty, Pana Kościelnego i Pani Małgosi Bekier, Pani Sylwii Maćkiewicz, lektorów, chóru, ministrantów, odważnych strażaków z OSP Długie. W poniedziałek wielkanocny Msze jak w każdą niedzielę.
3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, która ma nas przygotować do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Miłosierdzia każdego dnia. Ofiary na tacę zbieramy dla CARITAS na działalność charytatywną
4. Spotkanie i próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w niedzielę 11.04 o g. 12.00.
5. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: 1) Mateusz Kleps kawaler z parafii Żałe i Angelika Fanzloch panna z naszej parafii, zapowiedź II. 2) Mariusz Karpiński, kawaler z parafii Okalewo i Sandra Wiśniewska panna z naszej parafii, zapowiedź II.
6. Za życzliwość, modlitwę, żywność, ofiary wyrażam serdeczną wdzięczność. Szczególnie dziękuję tym, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i na funkcjonowanie parafii oraz za żywność na święta.
7. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Lucjan Tyburski, Mieczysław Sawicki 1994, Helena Pawłowska 1993, Bronisława Kwiatkowska 1999,Antonina Maciejska 2000, Joanna Krzykalska 1994, Mieczysław Chorąży 1997, Edmund Głowacki 1993, Józef Chorąży 1995, Zygmunt Fijałkowski 2004, Jan Suchocki 1992, Stanisław Śledzianowski 2007, RiP
8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: 1) +Józefa Sosnowskiego z Kłuśna (l.73) – złożono ofiarę na 12 Mszy św. 2) Jerzego Jasińskiego z Sumówka (l. 81) – złożono ofiarę na 14 Mszy św. 3) Stanisławy Radoszewskiej z Sumina (l.88 ) – złożono ofiarę na 27 Mszy św.
9. Pogrzeb +Henryka Rempuszewskiego (Taty O. Sofroniusza Marcina) w środę 7 kwietnia o g. 11.00. Różaniec we wtorek o g. 16.00, w środę o 10.30. RiP

Msze i intencje w tym tygodniu:
Wtorek: g. 17.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
g. 18.00 – +Józefa Sosnowskiego – od żony Barbary
g.18.30 +Krystynę Nowak
Środa: g. 17.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
g.18.00 +Elżbietę Boniecką (ur.), Patryka Fudałę (im.)
g.18.30 +Karola Rupińskiego (7 r. śm.), Wojciecha Wróblewskiego
Czwartek: g. 17.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
g.18.00 +Henrykę Korycką
Piątek: g. 17.30 – o pokój ducha dla wnuczka
g. 17.50 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
g. 18.00 +Karolinę Pętlicką
Sobota: g. 17.45 – Koronka do Miłosierdzia
g. 18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski dla KŻR ze Strzyg, – w podziękowaniu za wyzdrowienie z covida i z prośbą o łaski potrzebne na dalsze życie dla rodziny z Sumina, – o zdrowie i potrzebne łaski dla Moniki, -o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Anity, Piotra ich dzieci i wnuczka; dla Ewy i Mirosława wraz z dziećmi. Za zmarłych: +Wojciecha Skorupskiego, Tomasza Balickiego I z całej rodziny Balickich, Janinę i Stefana Lewandowskich, dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci, +Jerzego Maszkiewicz, +Jana Jabłońskiego (r.śm.) – od syna Tomasza i córki Marioli, +Adama Trzcińskiego – od chrześniaka Macieja, +Krystynę Suchocką, +Anielę i Adama Bytner, +Grzegorza Jabłońskiego – od Stowarzyszenia i KGW Sumin, +Jana Jeziórskiego, Helenę, Jerzego, Marka, +Jerzego Jasińskiego (od ZP Hades), +Stanisławę Radoszewską (od ZP Hades), +Mirosława Laskowskiego (14 r. śm.) Helenę Laskowską, Ryszarda Jankowskiego, Jerzego Grzesiak, Krzysztofa Wiśniewskiego, Milenę Kruszewską i Jarosława Głowackiego, +Henryka Rempuszewskiego, +Henryka Opałę
Niedziela Miłosierdzia Bożego:
g.8.00 +r-ców Pelagię i Szymona Rumińskich
g.9.30 +Janusza Ziółkowskiego (5 r.śm.)
g.11.00 + Patryka, Stanisława, Stefana i Mariannę Fudała, Helenę Duszkiewicz – od Łucji Fudała
g.12.00 1)+Ryszarda Oparczyka, 2) – w intencji parafian (Próba przed I Komunią – klasy III z rodzicami)

Uwaga! Do 18 kwietnia w parafii jest obecny o. Sofroniusz, można prosić Go o dodatkowe intencje mszalne!

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze