1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte będą o godzinie 9.30 i o 17.00. W Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia.
2. W Wielkim Poście zapraszam wszystkich na dodatkowe nabożeństwa:
– Drogę Krzyżową odprawimy w piątki o g. 17.00. (Zobowiązani do uczestnictwa są kandydaci do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu). Będzie też jedna Droga Krzyżowa Terenowa organizowana przez Akcję Katolicką w dniu 3 kwietnia.
– Gorzkie Żale zaśpiewamy w niedziele Wielkiego Postu naprzemiennie przed każdą Mszą, począwszy od g. 8.00
– Dostępna jest „Zdrapka Wielkopostna”. Polecam i zapraszam, warto zdrapać dla siebie i bliskich 1 zadanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Po Mszach AK rozprowadza ją przed kościołem. Wielki Post stanowi doskonałą okazję do wyrzeczeń. Caritas rozprowadza ok. miliona skarbonek, zachęcając do rezygnacji w tym czasie z rozrywek i zbędnych wydatków. Proponujemy dzieciom i młodzieży, by w tym czasie rezygnować z konkretnych przyjemności, a równowartość np. batonika czy innej przyjemności umieścić w skarbonce. Będą dostępne przy ołtarzu i w szkołach. Rodzice niech pomogą wytłumaczyć dzieciom o potrzebie jałmużny. Przyniesiemy je w Wielką Sobotę ze święconką.
3. W niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Módlmy się za tych bohaterów naszej Ojczyzny.
4. Najbliższa niedziela jest pierwszą w miesiącu marcu. Adoracja po każdej Mszy św. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii w niedzielę na Mszy o g. 11.00.
5. We wtorek dzień imienin Biskupa Mirosława, a w piątek biskupa Romana pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach.
6. Zapisy na pielgrzymkę na południe Polski w sierpniu trwają do końca lutego (na 100 lecie urodzin Jana Pawła II).
7. Zachęcam do włączenia się do grupy Rycerzy św. Michała. Pasowanie na Rycerzy odbędzie się za tydzień.
8. O peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano we Włoszech powiem więcej za tydzień.
9. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać! W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Józefa Sztankowska 2018, Kazimiera Głażewska 1999, Jadwiga Pankowska 2006, Zdzisław Wolfram 2010, Bożena Szymczak 2008, Robert Fudała 1999, Kazimierz Wysocki 2019, Marek Rempuszewski 2019, Zofia Bożejewicz 2018, Władysław Stencelewski 1998. RiP!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze