1. W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni: naszego biskupa Piotra (z okazji imienin) i obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. o g. 9.30 i 18.00. Ofiary przekazujemy do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka.
2. Za tydzień I niedziela m-ca. Adoracja po każdej Mszy św., a procesja po Mszy o g. 11.00. Zapraszam asystę. W tym dniu na Mszy św. o g.11.00 pożegnamy organistę p. Artura Osińskiego, który da ostatni mini koncert organowy.
!3. Wyjazd na pielgrzymkę na Bałkany w niedzielę 01 lipca o g. 20.45 sprzed kościoła. Zapraszam. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
4. Można już zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę oraz na duchową pielgrzymkę dla tych, którzy nie mogą pójść pieszo.
5. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: 1). Michał Paweł Żmuda z parafii w Książu Małym i Patrycja Sosnowska z naszej parafii, związani cywilnie. Zapowiedź II. 2). Przemysław Szymczak z naszej parafii i Angelika Śmigielska z parafii w Lipnie. Zapowiedź II. 3). Jan Jabłoński z parafii w Świedziebni i Emilia Szafrańska z naszej parafii. Zapowiedź I. 4). Łukasz Wiśniewski z parafii w Oborach i Paulina Malinowska za naszej parafii. Zapowiedź I.
6. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność.
7. Dzięki dotacjom z Gminy Osiek, Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz naszej Parafii udało się zorganizować wycieczki dla najbardziej aktywnych dzieci i ich rodziców: dwa spływy kajakowe dla 48 osób i wyjazd na baseny termalne w Uniejowie, do Sanktuarium w Oborach i Świnicach Warckich dla 53 osób.
8. Mamy już oficjalne pozwolenia od: Biskupa Płockiego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Starostwa Powiatowego na postawienie monumentu Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu w 100 – lecie odzyskania niepodległości Polski. Będzie to nawiązanie do przedwojennego pomnika, który mieszkańcy Strzyg postawili w 20 – lecie odzyskania niepodległości. Dziękuję p. Danielowi Zdziarskiemu za koordynowanie pracami i sponsoring tego pomysłu.
9. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę dobrych wakacji z Bogiem.
10. W piątek na cmentarzu miał miejsce nieprzyjemny incydent. Bez zezwolenia proboszcza, sanepidu i administratora cmentarza parafialnego rozkopano grób i próbowano własnowolnie ekshumować szczątki zmarłych. Dlatego została wezwana policja i sprawcy tego czynu będą mieć poważne nieprzyjemności dotyczące naruszenia kodeksu prawa karnego (Przestępstwo znieważenia zwłok, prochów ludzkich lub miejsca spoczynku zmarłego) (art. 262 § 1). Dlatego przypominam, że każde prace na cmentarzu wymagają uzgodnienia z proboszczem i zarządcą cmentarza (ZP Hades z Rypina) oraz otrzymania stosownego dokumentu na piśmie z pieczątką i podpisem proboszcza.
11. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Ewa Jaworska 1994, Mieczysław Zawadzki 1994, Szczepan Bejger 1997, Tadeusz Dąbrowski 1998, Tadeusz Bejger 2002, Henryk Dąbrowski 2003,Władysław Zalewski 1997, Zofia Gołota 2003, Franciszek Ziółkowski 2004, Lucyna Rokicińska 2007, Bogdan Szałwiński, Genowefa Celmer 1997, Zbigniew Brudecki 2003, Irena Bolechowicz 2000, Kazimierz Gołębiewski 2006, Jadwiga Różańska 2010, Ignacy Falkiewicz 1996. RiP