1. W najbliższy wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek: rowerową pielgrzymką do sanktuarium Maryjnego w Osieku. Wyjazd o g. 16.45 sprzed kościoła. Msza św. wigilijna o g. 18.00 w Osieku.
2. W Polsce Uroczystość Wniebowzięcia NMP znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary.
3. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
4. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Rocha – opiekuna i patrona rolników oraz naszej parafii. Główna msza św. z procesją o g. 12.00. Słowo Boże wygłosi i modlitwom przewodniczyć będzie ks. Krzysztof Ruciński Diecezjalny duszpasterz młodzieży i moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie. Zapraszam wszystkich parafian i gości oraz pełny skład asysty, strażaków, chór. Po każdej Mszy św. będzie można kupić watę cukrową. Dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
5. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję osobom, które zakupiły obwarzanki i watę cukrową. Dzięki temu mamy już spłaconą maszynę do waty cukrowej. Dziękuję p. Jerzemu Michałowskiemu za inicjatywę nagrania i sfinansowanie filmu promującego naszą parafię.
6. Mieszkańców sołectwa Kłuśno zapraszam na Mszę św. dziękczynną za dar peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Pomodlimy się o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi nad Waszymi rodzinami oraz za zmarłych z Kłuśna. Msza św. zostanie odprawiona na zakończenie peregrynacji w niedzielę 13 sierpnia o g. 16.00. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o g. 9.30 Figurę MB Fatimskiej przekażę mieszkańcom sołectwa Sumówko. Zapraszam Sołtysa wraz z mieszkańcami na Mszę św. po odbiór Figury Fatimskiej.
7. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Józef Śliwecki 1997, Jerzy Aranowski 2007, Helena Sugalska 1996, Zofia Rybka 1997, Sylwester Wróblewski 2009, Stanisław Puciński 1991, Mieczysław Jankowski 1992, Krystyna Dulka 1998, Kazimierz Świtalski 2002, Elżbieta Studzińska 2008, Zofia Stankiewicz 1990, Tadeusz Wiśniewski 1992, Stanisława Jaros 2001. RiP.