1. W poniedziałek podczas Światowych Dni Młodzieży z pielgrzymką do Fatimy udadzą się nasze Parafianki: Sylwia, Dominika i Karolina. Można posłać im przez nasz parafialny FB intencje, które tam przekażą Matce Bożej Fatimskiej. Zapraszam do zamieszczania tam naszych intencji.
  2. We wtorek rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Pamiętajmy i Powstańcach Warszawskich. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy wielu pielgrzymów zdąża na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  3. Za tydzień przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do pogłębienia życia duchowego i wiary, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
  4. W czwartek 3 sierpnia ok g. 10.00 – 11.00 będziemy gościć pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Proszę o poczęstunek dla pątników.
  5. W pierwszy piątek miesiąca adoracja i spowiedź od 17.30. W pierwszą niedzielę sierpnia adoracja po każdej Mszy a po Mszy o 11.00 procesja – zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatami.
  6. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczamy na cele gospodarcze naszej parafii.
  7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Arkadiusz Felka i Natalia Podlasińska oboje z naszej parafii. Zapowiedź I.
  8. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Grzegorz Kugaczewski 2011, Stanisław Ziółkowski 2012,  Jacek Woźniak 2022, Feliksa Teska 2017, Jadwiga Dembowska 1990, Marianna Kruszyńska 2005, Janina Stefańska 2009,Jadwiga Warachewicz 2018, Kazimiera Bejger 1995, Stefania Brokos 1997, Helena Syput 2004, Halina Gajkowska 2009, Jarosław Fadrowski 1991, Franciszka Głowacka 2003, Henryk Rupiński 1995, Józef Łapkiewicz 2016, Mieczysław Szalkowski 1994, Wiktoria Wierzbicka 1994, Stanisław Chorąży 2019, Marianna Jaworska 1994
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: 1) +Danieli Jabłońskiej z Kłuśna (l.82). Złożono ofiarę na 9 Mszy św. 2) +Jerzego Bekier ze Strzyg (l. 86 ) Złożono ofiarę na 7 Mszy św. RiP!

Msze i intencje w tym tygodniu 30.07 – 06.08:
Poniedziałek: g.12.00 – pogrzeb +Janiny Skowrońskiej z Długiego (l. 96)
Środa: g.9.30 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Ewy i taty Andrzeja oraz w intencji Panu Bogu wiadomej
Czwartek: g.18.00 +Helenę Wilczyńską, dziadków Zofię i Władysława Gulińskich
Piątek: (I piątek m-ca: spowiedź i adoracja od g. 17.30)
g. 17.00 – dziękczynna za 70 lat życia i o Bożą opiekę i zdrowie dla Janusza Czyżewskiego
g.17.30 – 18.00 – adoracja i spowiedź
g. 18.00 – w Panu Bogu wiadomej intencji
Sobota: g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski i dary – o obecność Maryi w małżeństwie Anity i Piotra, o Boże Błogosławieństwo dla kapłanów, o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mirosława wraz z dziećmi,  nawrócenia i pokój w rodzinach,  uwolnienie z nałogów alkoholowych, za chorych i cierpiących,  pomoc Maryi dla dzieci i młodzieży w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa, o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci: Adriana, Kamila, Moniki i wnuczka Szymona,  wstawiennictwo Maryi i o cud uzdrowienia Patrycji z choroby nowotworowej, o cud uzdrowienia, siłę i opiekę Matki Bożej Nieustajacej pomocy dla Andrzeja i Sławomira, o cud uzdrowienia Patrycji z choroby nowotworowej, o powrót do zdrowia Justyny, o zdrowie dla Barbary, o uzdrowienie i opiekę Matki Bożej małej Nelki, – O pomyślne rozwiązanie problemów Anny i jej rodziny i Boże Błogosławieństwo.  Za zmarłych: +Mirosława Rakowskiego (z 04.08), +Jana Rafalskiego, +Irenę Wardzyńską, +Katarzynę Betlejewską – od r-ny Kwiatkowskich, +Teresę Milarską, +Andrzeja Wojciechowskiego, +Halinę Matlejewską, +Danielę Ziółkowską, +Janusza Wac, +Piotra Bejgrowicz (7 r.śm.) – od żony i córki, +Danutę Górską (4 r.śm.) – od r-ny Górskich, +Józefa (7 r. śm)  i Mariannę Łapkiewicz, +Jerzego Bekier – od ZP Hades, +Danielę Jabłońską – od syna Tomasza z żoną Joanną, +Janinę Skowrońską, +Stanisława Chorążego – od syna, +rodziców Ewę i Wojciecha Łapkiewicz, +Władysława, Wojciecha i Grzegorza Skorupskich, +Bolesława Skorupskiego, +Teresę i Józefa Skorupskich, +Tomasza Balickiego i z całej rodziny Balickich, +Janinę i Stefana Lewandowskich, +Franciszka Thies, +Witolda Ferdyna, +Jana Kroplewskiego, +ks.Jacka Darmofalskiego, za dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci
Niedziela: g.8.00 +Henryka Opałę, c.r. Krajników i Opałów
g.9.30 +Barbarę Mircho, Mariannę, Jana, Wiesława i Rafała Jaworskich
g.11.00 +Helenę (r.śm.), Izydora Wiśniewskich, Andrzeja Grochockiego.
Chrzty: 1) Ksawerego Skoczek, 2) Blanki Ryneckiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze