1. W czwartek przypada 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlitwą otaczamy naszą ojczyznę oraz tych, którzy oddali życie w obronie naszego kraju.
2. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży będzie w niedzielę 4 września na każdej Mszy. Po Mszy o g. 11.00 spotkanie dla dzieci z kl. III, których rodzice zgłosili w deklaracjach do I Komunii w roku 2023 oraz kandydatów do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu w 2023 r.(kl. IV).
3. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w pierwszy piątek miesiąca od g. 17.30. Po spowiedzi i przed zapraszam na adorację. Dzieci z kl. IV oraz kandydaci do bierzmowania są zobowiązani do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
4. Powiatowo – gminne dożynki odbędą się w Osieku w najbliższą sobotę. Początek o g. 13.30 w kościele w Osieku. Rozpoczniemy od Mszy świętej dziękczynnej
5. W pierwszą niedzielę września adoracja po każdej Mszy św. i procesja po Mszy o g.11.00. Zapraszam asystę w komplecie. Proszę o większe ofiary na tacę przeznaczone na cele gospodarcze w parafii.
6. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się dla całej społeczności SP w Strzygach odbędzie się w czwartek o g. 11.00.
7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: 1) Paweł Stec kawaler z Jabłonowa Pomorskiego i Ewelina Stencelewska panna z naszej parafii zapowiedź. I. 2) Łukasz Gazda kawaler z parafii Wrocki i Edyta Wiśniewska panna z naszej parafii zapowiedź I.
8. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Leokadia Solińska 1993, Mariusz Raczyński 1991, Sławomir Miazgowski 1991, Kazimierz Sosnowski 2017, Regina Gutkowska 2014, Teresa Makowska 2016, Henryk Dłużniewski 1998, Bronisław Obrębski 1999, Marianna Guzowska 2000, Kazimiera Ostrowska 1993, Józef Pankowski 1993, Janusz Mejer 1993, Irena Szczechowicz 2011, Grzegorz Skorupski 2012, Marcjanna Brokos 1996, Alfreda Piwowarska 2001, Stanisław Żulewski 2010, Leokadia Sosnowska 2022
9. W parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie od 16 września będą odbywały się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (tzw. REO). Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę i więź z Bogiem, albo czujesz się przytłoczony życiem, zniechęcony, zagubiony; Bóg wydaje się Kimś odległym; Kościół jest czymś niezrozumiałym, to te rekolekcje są specjalnie dla Ciebie. Wszelkie informacje podane są na plakatach, ulotkach i stronach internetowych parafii św. Stanisława. Rekolekcje są dla wszystkich, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Czwartek: g.18.00 +Stanisława Kowalskiego
Piątek: (I piątek miesiąca) g.17.30 – adoracja i spowiedź
g.18.00 +Stefana Borkowskiego
Sobota: g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. – o łaskę uzdrowienia dla mamy Elżbiety oraz o opiekę Matki Bożej, – w intencji ofiarodawców i darczyńców parafii. Za zmarłych: +Henryka Paterewicz, +Mariannę Piwko i Jana Piwko, +Wincentego Słodowskiego – od córki Krystyny, +Włodzimierza Pankowskiego – od r-ny Szalkowskich, +Filomenę Wiśniewską, + Andrzeja Szczutowskiego, +Jacka Woźniaka, + Teklę Jabłońską, Wandę, Władysława Tarantowicz, Jana Mroczkowskiego, +Stanisława Gawrońskiego, Czesławę, Leopolda, Mariannę, Kazimierza, Henryka i Elżbietę Gawrońskich, Wandę, Władysława, Ryszarda Żulewskich, Bernarda Nowińskiego, Józefa Serkowskiego, Romana Barańskiego, Edmunda Siemiątkowskiego, Mariannę i Hieronima Suleckich, +Leokadię i Jana Sosnowskich w pierwszą rocznicę śmierci Leokadii, +Barbarę Michalak (6 r.śm.), Marię, Tadeusza, Jerzego Kwatkowskich, dziadków Kwiatkowskich i Cichewicz, +Krzysztofa Zanieckiego (1 r.śm.), +Bożenę Chmielewską – od Matki, –O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mirosława oraz ich dzieci —-o opiekę Matki Bożej dla kapłanów —-o nieustanną pomoc Maryi w małżeństwie Anity i Piotra —-O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci i wnuczka —–za chorych i cierpiących —–o zgodę w rodzinach i nawrócenia Za dusze zmarłych —–Janinę i Stefana Lewandowskich —–Tomasza Balickiego i z całej rodziny Balickich —— ks. Jacka Darmofalskiego ——Grzegorza, Wojciecha i Władysława Skorupskich dusze —–Ryszarda Bojarskiego —–Anielę i Janusza Więcławskich
Niedziela: g.8.00 +Józefę i Franciszka Nadolskich
g.9.30 +Grzegorza Skorupskiego (r.śm.)
g.11.00 – w intencji Panu Bogu wiadomej.
g.12.00 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla Zuzanny, jej rodziców i całej rodziny. Chrzest Zuzanny Zdziarskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze