1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Módlmy się w ich intencji i także w intencji naszej parafialnej strony internetowej. Zapraszam do korzystania z galerii, księgi intencji, pisania komentarzy. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na jej funkcjonowanie.
2. W środę przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz naszej diecezji i ojczyzny.
3. Prenumeratorom Gościa Niedzielnego przypominam o wpłatach na IV kwartał. Proszę i zachęcam nowych czytelników o zapisanie się.
4. W sobotę 28 września odbędzie się „Wieczór Pamięci” o ofiarach II wojny światowej. Spotkamy się o 17.30 na cmentarzu, przejdziemy procesyjnie do kościoła i w drodze odmówimy różaniec. Potem będzie Apel Poległych przy pomniku Marszałka Piłsudskiego, Msza św. i ognisko patriotyczne przy remizie w Strzygach. Będziemy piekli kiełbaski i śpiewali pieśni patriotyczne. Zapraszam!
5. Są w zakrystii Kalendarze rolników.
6. Dzieci z kl. IV mogą odbierać Biblię w zakrystii. Jest to pamiątka z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu i zarazem pomoc katechetyczna.
7. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję p. Wiktorii Bekier za odnowienie figurki Jezusa, Iwonie Sosnowskiej za namalowany i podarowany dla parafii obraz św. Michała Archanioła.
8. Zakończyliśmy remont przeciekającego dachu na plebanii. Koszt 3000 zł.
9. W ostatnią niedzielę września będzie dostępny kalendarz parafialny na nowy rok.
10. Sprawy cmentarne: 1) Po otrzymaniu zgody z Gminy (o którą występuje administracja cmentarza), możemy wyciąć drzewa na cmentarzu, które zagrażają bezpieczeństwu i zanieczyszczają groby. Proszę zainteresowanych parafian (opiekujących się poszczególnymi grobami) o to, aby utworzyli komitety przy swoich grobowcach i dokonali zbiórki za poniesione koszty związane z wycinką drzew. Obserwujemy pogodowe anomalia, które coraz bardziej powodują zniszczenia drzewostanu na cmentarzach, w lasach, gospodarstwach! 2) Grobowce należy ubezpieczać! – za zniszczenia nieubezpieczonego grobu odpowiada opiekujący się grobem. 3) Kto wykonuje jakąkolwiek pracę na cmentarzu powinien otrzymać na to zgodę, złożyć ofiarę na utrzymanie porządku na cmentarzu (są osoby, które uzyskały zgodę na prace, na pochówek – placowe,  a nie złożyły należnej ofiary), oraz po pracach posprzątać, zwłaszcza wtedy gdy zabrudzi się sąsiednie pomniki. 4) Otrzymaliśmy kolejny rachunek za śmieci z cmentarza: 1500 zł za jeden kontener.
11. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Tadeusz Kwiatkowski 2002, Eugeniusz Kowalewski 2004, Henryk Grochocki 2008, Tekla Żulewska 2005, Zofia Ciepcielińska 2009, Franciszek Caliński 2010,Józef Chojnowski 2008, Teodora Jankowska 2009,Mieczysław Gardecki 2009,Mariola Paterewicz 2010, Aldona Politowska 2007. RiP.