1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary zbieramy na utrzymanie mediów katolickich.
2. Prenumeratorom Gościa Niedzielnego przypominam o wpłatach na IV kwartał. Proszę i zachęcam nowych czytelników o zapisanie się.
3. Zebranie przedstawicieli wszystkich grup parafialnych jest dzisiaj po mszy o g. 11.00 w kościele.
4. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w sobotę na Mszy o g. 18.00. Proszę przygotować na karteczkach intencje do modlitwy. Niech to będzie oddanie Matce Bożej Nieustającej Pomocy Waszej przyszłości. Po Mszy próba generalna przed bierzmowaniem.
5. Od pierwszej niedzieli października można będzie zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok: w kancelarii, zakrystii, drogą elektroniczną, za pomocą telefonu
6. Planuję pielgrzymkę „Tylko dla Orłów…” – śladami nowych błogosławionych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Odwiedzimy: 1) Laski i tam zastanowimy się nad tajemnicą promieniowania dzieła Matki Czackiej, poszukamy odpowiedzi na pytania: czym Laski przyciągały Zbigniewa Herberta, Antoniego Słonimskiego, Zygmunta Kubiaka, Mariana Brandysa, Jana Lechonia, ks. Jana Twardowskiego? Dlaczego były atrakcyjne dla Tadeusza Mazowieckiego czy Adama Michnika? Pomodlimy się na cmentarzu położonym na skraju Puszczy Kampinoskiej, gdzie spoczywa wielu patriotów, przedstawiciele katolickich kręgów warszawskiej inteligencji, od czasów przedwojennych, założycieli Lasek, zasłużonych dla polskiej literatury, nauki i kultury. 2) Warszawa – grobowiec Prymasa Tysiąclecia w archikatedrze św. Jana, Spacer po Starówce, czas wolny na posiłek. 3) Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie: Msza św., zwiedzanie, Panteon Wielkich Polaków, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Data: czwartek 14 października. Koszt 100 zł przy zapisanych minimum 20 osobach (w cenie przejazd autokarem / busem, ubezpieczenie, parkingi, bilety wstępu). Zapisy z podaniem nr PESEL do niedzieli 3 października.
„Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko. […] – Pamiętajcie, że i Wy jesteście z pokolenia orłów.”
7. Za życzliwość, modlitwę, ofiary wyrażam serdeczną wdzięczność.
8. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Mieczysław Gardecki 2009, Jan Dąbrowski 2020, Mariola Paterewicz 2010, Aldona Politowska 2007, Eugenia Oparczyk 1992, Jan Krzemiński 2006, Eugeniusz Celmer 2009, Krzysztof Krajewski 2011, Józef Gurzkowski 2013, Marianna Dymek 2007, Honorata Barańska 2011, Roman Królikowski 1992, Jan Bułkowski.
9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Danuty Calińskiej z Kłuśna (l.90). Złożono ofiarę na 8 Mszy św. RiP
10. BP Bohemma z Rypina zaprasza na wycieczkę do Poznania. Szczegóły na stronie BP.
11. Za tydzień będziemy liczyć się na Eucharystii niedzielnej. Pamiętajmy, że Bóg też liczy nas i na nas!

Msze i intencje w tym tygodniu (20 – 26.09):
Poniedziałek, wtorek: dantis
Środa: g.18.00 +Kazimierza Ornowskiego
Czwartek: g.18.00 + Stanisławę Radoszewską
Piątek: g.18.00 + Kazimierza i Elżbietę Bonieckich, Patryka Fudałę
g.18.30 +Krzysztofa Zanieckiego – od cioci Bożeny
Sobota: g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza zbiorowa: – w intencji młodzieży, która 2 października przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej oraz ich rodziców i świadków, – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nowożeńców Dominiki i Damiana Kopczyńskich – w miesiąc po ślubie od gości weselnych, – o zdrowie i szczęśliwą operację dla Zosi. Za zmarłych: +Janinę Gawrońską, +Grzegorza Dąbrowskiego – od r -ny Jagielskich, +Grażynę Laskowską – od Haliny Śliwińskiej, +Krystynę Głowacką, r-ców Jana i Halinę Dąbrowskich – od dzieci, +Romana Miłańskiego, Jadwigę Miłańską, +Jana Bułkowskiego (5 r. śm.), +Eugeniusza Celmer, Genowefę, Henryka, Andrzeja, Józefa Celmer, + Piotra (4 r.śm.), Mieczysława i Jadwigę Brodzińskich, rodziców, braci Ryszarda, Tadeusza, Jana i Jadwigę, Edwarda z r-ny Henrykowskich, r-ców Kułakowskich, +Józefa Sosnowskiego – od r-ny Jabłońskich, +Wandę, Władysława Żulewskich, Romana Barańskiego, Józefa Serkowskiego, Stanisława Gawrońskiego
Niedziela: g.8.00 +Eugeniusza (ur.) i Witolda Gietka
g.9.30 +Stanisława Fudała
g.11.00 +Adolfę i Józefa Gurzkowskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze