1. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam wszystkich do odmawiania różańca. W kościele będziemy odmawiać różaniec w dni powszednie o g.17.30 lub wg ogłoszenia. W niedzielę przed każdą Mszą odmówimy dziesiątkę różańca w intencji naszych bliskich zmarłych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W każdą sobotę października zapraszam na rodzinny różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin. Różaniec będziemy odmawiać wg porządku:- w poniedziałki: różaniec domowy, w kościele w ciszy
– we wtorki Koła Żywego Różańca i Rycerze św. Michała Archanioła
– w środy dzieci i ich rodzice przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu (kl. IV) oraz starsze dzieci
– w czwartki dzieci i ich rodzice przygotowujący się do I Komunii świętej (kl. III) i młodsze dzieci
– w piątki kandydaci do bierzmowania i ich rodzice oraz młodzież
– w soboty Akcja Katolicka, asysta procesyjna, scholka i chór
2. Za tydzień jest także pierwsza niedziela października. Adoracja po każdej Mszy i procesja po Mszy o g. 11.00. Zapraszam Asystę w komplecie. Proszę w tym dniu o większe ofiary na cele gospodarcze w naszej parafii.
3. Obowiązkowe spotkanie w niedzielę o 11.00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
4. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. W tym dniu poświęcę mural, który wymalowała pani Iwona Sosnowska. Dziękuję za to dzieło!
5. Zapraszam na koncert patriotyczno – refleksyjny poświęcony bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce „Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu Agnieszki Witomskiej – Bielanik z zespołem. Wyjazd w piątek 6 października o 15:00. Szczegóły u Sylwii Maćkiewicz. Koszt 40zł, zapisy do środy 27.09.
6. 07 października odbędzie diecezjalna pielgrzymka KŻR do sanktuarium maryjnego w Smardzewie k. Płońska. Zachęcam nasze Koła do uczestnictwa.
7. W październiku można zgłaszać w kancelarii i zakrystii swoich zmarłych do całorocznej modlitwy tradycyjnie zwanej „wypominkami” oraz zamawiać intencje mszalne na nowy rok.
8. Podczas Festynu Uwielbienia otrzymaliśmy pozłacany kielich w prezencie od człowieka spoza parafii (pana Wiesława Pepel z Konina) który prosi o modlitwę. Cuda się zdarzają….
9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: 1) Maciej Jasieniecki (rozwiedziony cywilnie) i Ewa Zaniecka. Oboje ze Strzyg. Zapowiedź I. 2) Mirosław Kamiński z parafii Ciche i Daria Bartnicka z naszej parafii. Zapowiedź I
10. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Eugenia Oparczyk 1992, Jan Krzemiński 2006, Eugeniusz Celmer 2009, Krzysztof Krajewski 2011, Józef Gurzkowski 2013, Marianna Dymek 2007, Honorata Barańska 2011, Roman Królikowski 1992, Jan Bułkowski, Honorata Szymczak 1995, Kazimiera Jaros 2007, Jan Trędewicz 2002, Halina Sędzik 2001, Romana Zaborowska, Edmund Mejer 2022, Stanisław Fudała 1997, Jan Murawski 1995, Jerzy Talar 2021RiP!

Msze i intencje w tym tygodniu (25.09 – 1.10):
Poniedziałek: g.9.30 +Tomasza Rumińskiego (gr.26)
Wtorek: g.9.30 +Tomasza Rumińskiego (gr.27)
Środa: g.18.00 +Tomasza Rumińskiego (gr.28)
Czwartek: g. 18.00 +Tomasza Rumińskiego (gr.29)
Piątek :g.17.30 – o uwolnienie z czyśćca i zbawienie dusz poświęconych św. Michałowi Archaniołowi oraz w intencji Panu Bogu wiadomej. Poświęcenie murala.
g.18.00 +Tomasza Rumińskiego (gr.30) oraz za ofiarodawców Mszy świętych gregoriańskich
Sobota g.15.30 – ślub Natalii Podlasińskiej i Arkadiusza Felka
g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza zbiorowa: – o potrzebne łaski i zdrowie dla ofiarodawcy kielicha pana Wiesława Pepel z Konina. Za zmarłych: +ks. Henryka Zagórowicza, +Jana i Piotra Bułkowskich, +Stanisława Kędziorskiego, +Jerzego (r.śm.) i Sewerynę Talar, +Teresę Milarską, r-ców Czesława i Mariannę Guzowskich, brata Zdzisława, siostrę Danutę i c.r, +Stanisława Kowalskiego, c.r. Kowalskich i Rempuszewskich, +r-ców Mieczysława i Honoratę Barańskich, Zenona Tarantowicza, Honoratę i Mieczysława Chorąży, +Ireneusza Kwiatkowskiego, + Małgorzatę Staśkiewicz (ur.), +Andrzeja Wiśniewskiego w 22rocznicę śmierci i Jana Krelskiego.
Niedziela ( I niedziela m-ca): różaniec przed każdą Mszą św.
g.8.00 + Jadwigę i Kazimierza Kucińskich
g.9.30 +Janinę Rupińską, Kazimierza i Klarę Ryneckich
g.11.00 +Teresę i Andrzeja Wojciechowskich, r-ców Kazimierza i Urszulę Krajewskich, dziadków Rutkowskich i Robalewskich. Procesja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze