1. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.            (Na zdjęciu Komendant Gwardii Narodowej prezentuje RKM i zachęca do używania!). Zachęcam wszystkich do odmawiania różańca. W kościele będziemy odmawiać różaniec w dni powszednie o g.17.30. W niedzielę przed każdą Mszą odmówimy dziesiątkę różańca w intencji naszych bliskich zmarłych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W każdą sobotę października zapraszam na rodzinny różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin. Różaniec będziemy odmawiać wg porządku: w poniedziałki Koła Żywego Różańca, we wtorki dzieci i rodzice przygotowujący się do I Komunii świętej i młodsze, w środy dzieci i rodzice przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu oraz starsze, w czwartki kandydaci do bierzmowania i rodzice oraz młodzież, w piątki Akcja Katolicka, chór i asysta, w soboty różaniec w ciszy. Uwaga dzieci! Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych i zbierania pamiątek z nich. Dla najlepszych na koniec będą nagrody!
2. Za tydzień jest pierwsza niedziela października. Adoracja po każdej Mszy i procesja po Mszy o g. 11.00. Zapraszam Asystę w komplecie.
3. W tym tygodniu przypada I piątek m-ca. Spowiedź od g. 17.00.
4. Spotkanie dla dzieci i rodziców (obojga) przygotowujących się do I Komunii w niedzielę o g. 11.00.
5. Można zgłaszać w kancelarii i zakrystii swoich zmarłych do całorocznej modlitwy tradycyjnie zwanej „wypominkami” oraz zamawiać intencje mszalne na nowy rok.
6. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Rafał Pętlicki z naszej parafii i Karolina Bartnicka z Osieka. Zapowiedź. II. Cezary Zieliński i Natalia Waleszczyk z naszej parafii. Zapowiedź. II.
7. Po niedzieli planujemy zlikwidować dzikie wysypisko śmieci na cmentarzu. Chętnych do pomocy ze sprzętem (ciągniki, przyczepy, ładowarki) zapraszam i proszę o kontakt z panem Sołtysem ze Strzyg Andrzejem Wiśniewskim.
8. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać! Uczestnikom pielgrzymki w Sudety dziękuję za wspólne pielgrzymowanie oraz za ofiarę 366zł na cele parafialne (zbieramy na nowy system multimedialny).
9. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy trudzili się w przygotowaniu uroczystości odsłonięcia pomnika Marszałka Piłsudskiego oraz do biorących udział. panu Kościelnemu i Jego Rodzinie, paniom Alinie Zielińskiej i Małgorzacie Bekier oraz dzieciom tańczącym poloneza, pani Sylwii Maćkiewicz za komentarze, panu Bartłomiejowi Kozłowskiemu za oprawę muzyczną, przygotowującym posiłek: Kołom Gospodyń Wiejskich ze Strzyg, Sumina, Kłuśna, Staroście i Wicestaroście z Brodnicy za katering, panu Leszkowi Gurzkowskiemu i jego synowi Jackowi, Wójtowi z Wąpielska i kucharkom ze SP w Długiem.
10. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Jan Murawski 1995, Barbara Paterewicz 1991, Jadwiga Chrześcijańska 2001, Michalina Suchocka 1990, Jan Marian Gawroński 1992, Maciej Stachowski 2005, Janina Rupińska 2009, Alina Lewandowska 2009, Stanisław Gołota 2013, Genowefa Derbin 2017, Cecylia Śledzianowska 1991, Krzysztof Krupiński 2017, Marianna Krzemińska 2001, Borkowski Wincenty 2010, Krzysztof Wiśniewski 2017, Władysława Murawska 1997, Cecylia Guzowska 1999, Salomea Pawłowska 1999. RiP.