1. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To także jest patronalne święto Akcji Katolickiej.
2. W piątek rozpoczniemy Eucharystyczne Rekolekcje. Poprowadzi je ks. Kanonik Wiesław Goszczycki – Proboszcz emeryt z Osieka. Proszę o modlitwę w intencji naszych rekolekcji oraz Prowadzącego i spowiedników.
3. Słuchając wypominek proszę zwracać uwagę na poprawność zapisanych nazwisk. Wypominki można też czytać na naszej stronie internetowej w zakładce „Wypominki”. W przypadku pomyłki proszę o sprostowanie.
4. Są do nabycia parafialne kalendarze na nowy rok. Proszę, aby w każdym domu był taki kalendarz. Dochód ze sprzedaży służy dla dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież roznoszą go po domach naszej parafii. Proszę o przyjęcie młodych ewangelizatorów.
5. W zakrystii mamy adwentowe Świece Caritas na stół wigilijny: małe 6 zł, duże 12 zł. Dochód ze sprzedaży Caritas przekazuje na pomoc najbardziej potrzebującym pomocy.
6. Planuję czterodniową pielgrzymkę w Bieszczady i do Lwowa w drugiej połowie sierpnia 2019. Chętnych proszę, aby zapisywać się do końca tego roku.
7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Jan Fanzloch z naszej parafii i Agnieszka Justyna Gniazdowska z parafii Białe Błota. Zap. II.
8. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne, charytatywne i Fundusz Cmentarny wyrażam serdeczną wdzięczność.
9. Na cmentarzu dbamy o porządek. Nie składujemy śmieci pod parkanem, na to przeznaczone jest odpowiednie miejsce na nowym cmentarzu. Do kontenera składamy tylko szkło, bez plastiku.. Suche i zmarznięte kwiaty składamy na przyczepę, która będzie postawiona przy kontenerze na szkło.Ładne i zdrowe chryzantemy możemy posadzić przy kościele – pod parkanem.
10. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Henryka Kędziorska 2011, Barbara Obczyńska 2013, Kazimierz Dzierżyński 1995, Jadwiga Milarska 2002,Hieronim Władysław Tracz 2002, Marianna Szymańska 1999, Anna Cyrankowska 1994, Bronisława Betlejewska 1996, Jan Choiński 2014. RiP.

Msze i intencje w tym tygodniu (20 – 25.11. 18):
Wtorek: g.17.00 +Jadwigę Łapkiewicz
Środa: g.9.00 – w intencji parafian
Czwartek: g.17.00 – w intencji Panu Bogu wiadomej
Piątek: g.9.00 +R-ców Helenę i Wincentego Detmer, Jana i Franciszkę Rupińskich
g.11.00  za właścicieli Warpalic: +Karolinę i Franciszka Gniazdowskich, dzieci i wnuków
g.17.00 1) +Patryka Fudałę – od kuzyna Mariusza z żoną, 2) r- ców Stanisława i Elżbietę Koryckich oraz synów Jerzego (2 r. śm.) i Stanisława.
Sobota: g.9.00 – o potrzebne łaski i zdrowie dla nowożeńców Karoliny i Rafała Pętlickich – od gości weselnych
g.11.00 1) w intencji strażaków OSP Strzygi, Długie, Kłuśno, Osiek, Kretki, Sumin.
2) +Janusza Ziółkowskiego
15.30 – ślub Natalii Waleszczyk i Cezarego Zielińskiego, chrzest Juliana Zielińskiego
g.17.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach. Za żyjących – o potrzebne łaski i zdrowie dla nowożeńców Magdaleny i Mariusza Talar – od gości weselnych (1). Za zmarłych: Patryka Fudałę – od pracowników SITS, +Jadwigę Łapkiewicz, +r-ców Mariannę, Józefa Łasińskich, braci Wincentego i Jana, bratową Marię, babcie, dziadków, ciocie, wujków, r-ców chrzestnych, Kazimierza Stencelewskiego.
Niedziela: g.8.00 +Pelagię (r.śm.), Franciszka i Henryka Murawskich
g.9.30 +Stanisławę i Franciszka Ziółkowskich, Krystynę Marchlewską, Leokadię, Józefa, Mariannę, Jana, Wiesława i Rafała Jaworskich
g.11.00 +Macieja Gołkowskiego