1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.
2. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Swiątek: święto NMP Matki Kościoła, zapraszam na Mszę św. o g. 9.00.
3. W środę obchodzimy Dzień Mamy, bądźmy wdzięczni za życie naszych mam, pamiętając o nich w swoich modlitwach, dla zmarłych prośmy o dar życia wiecznego.
4. W czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania do Służby Bożej.
5. W najbliższą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. W tym dniu kończy się spowiedź wielkanocna. Warto skorzystać w te ostatnie dni z sakramentu pojednania. Spowiadam każdego dnia przed Mszą św. a także po Mszy jeśli będą chętni.
6. W najbliższą niedzielę proszę o większe ofiary na tacę z przeznaczeniem na restaurację głównego ołtarza.
7. W niedzielę 30 maja dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię. Módlmy się w ich intencji i ich rodziców. Proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w kościele i podczas przyjęcia. Do kościoła zapraszam dzieci z rodzicami, pozostałych gości i uczestników uroczystości proszę, aby pozostali na zewnątrz świątyni – tam wokół kościoła jest bardzo dużo miejsca oraz ławki. Proszę zabezpieczyć się od ewentualnego deszczu.
8. Główna spowiedź przed I Komunią (kl. III) i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu (kl. IV) dla dzieci i rodziców będzie w piątek 28 maja o g.17.30. Będzie zaproszony kapłan spoza parafii. Skorzystajmy z tej okazji do przeżycia także spowiedzi wielkanocnej.
9. Zgodnie z zaleceniami władz kościelnych i państwowych procesja podczas Bożego Ciała będzie ograniczona do jednego ołtarza. Proszę Strażaków OSP z naszych jednostek w parafii o przygotowanie ołtarza na głównych schodach pod figurą św. Floriana. Po Mszy o g. 11.00 przejdziemy chodnikiem do tego ołtarza, przy którym odprawimy celebrę tradycyjnych czterech stacji.
10. Jest kilka wolnych miejsc na wyjazd do Uniejowa w dniu 2 czerwca. Dzieci mogą jechać po opieką swoich rodziców. Zgłoszenia do 28 maja.
11. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Dariusz Suski kawaler z Gdańska i Marlena Kopistecka panna z Pokrzydowa, zap. II.
12. W najbliższym czasie chcę wywieźć śmieci z cmentarza. Trzeba je posegregować i uporządkować, gdyż dalej niektórzy nie potrafią tego czynić. Dlatego zapraszam chętnych parafian, aby pomogli to zrobić. Najlepiej zgłosić się do Pana Kościelnego i ustalić dzień.
13. Powstał pomysł dotyczący wycinki drzew na cmentarzu. Każde drzewo do wycinki ma swój numer. Komu zależy na wycince konkretnego drzewa, to proszę złożyć ofiarę na konto parafialne lub w kopercie z podaniem numeru drzewa. Jeśli zbierze się odpowiednia kwota, drzewo będzie wycięte. Jeśli nie, to poczekamy.
14. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Genowefa Chorąży 1998, Janina Szymańska 2006, Jan Czarnomski 2012, Marianna Tomaszewicz 1994, Zygmunt Wierzbicki 2012, Leon Głodowski 2003, Halina Staśkiewicz 2008, Jan Wiwatowski 2016, Tadeusz Borkowski 2018, Wojciech Przybylski 2004, Teresa Kędziorska 2013, Mirosław Górecki 2008, Mieczysław Brodziński 2009, Jan Śliwiński 2012, Władysława Gietka 2018, Barbara Wojciechowska 2018, Monika Rafalska 1991, Barbara Tomaszewska 1999, Helena Dąbrowska 2007, Stanisława Dąbrowska 2007. RiP