1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Kończy się okres Wielkanocy. Dzisiaj dzieci z kl. III przyjmują I Komunię.
2. Biały Tydzień będzie trwał do środy. Zakończymy go w Boże Ciało. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do służby przy ołtarzu. Na 21 czerwca planujemy pielgrzymkę dziękczynną do Gietrzwałdu i coś dla ciała: pluskanie w trzypoziomowym Aquaparku w Pluskach na Mazurach.

3. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko św. Janowi, ale także wszystkim ludziom.
4. W najbliższą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. W tym dniu kończy się spowiedź wielkanocna. Warto skorzystać w te ostatnie dni z sakramentu pojednania.
5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja po każdej Mszy i procesja po Mszy o g. 11.00. Zapraszam Asystę.
6. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo Czerwcowe będzie 10 minut przed ogłoszoną Mszą.
7. W czwartek będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa i o powołania do służby Bożej.
8. Także w czwartek obchodzimy Dzień Dziecka. Módlmy się w intencji najmłodszych parafian.
9. Spotkanie i próba generalna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu w czwartek o g. 18.30.
10. Sołtys Strzyg Andrzej Wiśniewski zaprasza jutro na g. 9.00 chętnych do pracy przy odnowieniu figury Jezusa niosącego krzyż. Proszę zabrać narzędzia do czyszczenia metalowego płotu i malowania.
11. W piątek zostały przywiezione do kościoła odnowione elementy ołtarza głównego (etap III). Zabrano do konserwacji kolejne rzeźby i zdobienia z ołtarza (etap IV). Obiecano dla parafii dotacje na ten cel 10 000 zł od Konserwatora Wojewódzkiego i 50 000 zł z MSWiA.
12. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: 1) Patryk Zelmański z parafii w Radzikach i Jessika Piotrowska z Długiego – związani cywilnie. Zapowiedź II. 2) Grzegorz Arentowicz i Joanna Klejszmid oboje z Warpalic. Zapowiedź II. 3) Dawid Szczechowicz z parafii w Radzikach i Paulina Malachińska z Długiego. Zapowiedź I.
13. Dziękuję Paniom Katechetkom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście za prace przy organizacji uroczystości komunijnych. Rodzicom za pomoc w sprzątaniu i dekoracji.
14. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Wojciech Przybylski 2004, Teresa Kędziorska 2013, Mirosław Górecki 2008, Mieczysław Brodziński 2009, Jan Śliwiński 2012, Władysława Gietka 2018, Barbara Wojciechowska 2018, Monika Rafalska 1991, Barbara Tomaszewska 1999, Helena Dąbrowska 2007, Stanisława Dąbrowska 2007, Natalia Wiśniewska 1997, Dariusz Wojciechowski 2016, Eugeniusz Wojciechowski 2018, Franciszek Wiśniewski 2019, Wacława Trędewicz 2021, Apolonia Kędziorska 2015, Kazimierz Boniecki 2021

Msze i intencje w tym tygodniu:
Poniedziałek: g.18.00 +Helenę i Justyna Szyszko, Franciszka, Tomasza Wojnowskich i o zdrowie dla Beaty Wojnowskiej
Wtorek: g.18.00 – o uwolnienie z niewoli szatana Bogu wiadomej duszy oraz siedem darów Ducha i w intencji Panu Bogu wiadomej
Środa: g.18.00 + Tomasza Wojnowskiego
g.18.30 +Barbarę Tomaszewską (r.śm.),.Jerzego Tomaszewskiego
Czwartek: g.18.00 +Patryka Skowrońskiego – od r-ny i Anety Kopyckiej
g.18.30 – próba generalna dla dzieci z kl. IV
Piątek ( I piątek miesiąca):
g.17.15 – w Panu Bogu wiadomej intencji (po Mszy adoracja, spowiedź i Czerwcowe)
g.18.00 + Krystyną Fabiszewską
Sobota: g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – O szczęśliwe rozwiązanie bardzo trudnych spraw.Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski i dary, o obecność Maryi w małżeństwie Anity i Piotra, o Boże Błogosławieństwo dla kapłanów, o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mirosława wraz z dziećmi, o nawrócenia i pokój w rodzinach, o uwolnienie z nałogów alkoholowych, za chorych i cierpiących, o pomoc Maryi dla dzieci i młodzieży w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa, o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci: Adriana, Kamila, Moniki i wnuczka Szymona, – o zdrowie dla Kingi Za zmarłych: +Jerzego Jankowskiego (z 01.06.), +Stanisława Darmofalskiego ( z 30.06), +Leszka Zielińskiego (im.), +Mirosława Rakowskiego, +Zbigniewa Wiśniewskiego, +Jana Rafalskiego – od Elżbiety z r-ną, +Irenę Wardzyńską, +Teresę Milarską, +Andrzeja Wojciechowskiego, +Ewę i Wojciecha Łapkiewicz, +Władysława, Grzegorza i Wojciecha Skorupskich, +Tomasza Balickiego i z całej rodziny Balickich, Janinę i Stefana Lewandowskich, Franciszka Thies, Witolda Ferdyna, ks.Jacka Darmofalskiego,za dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci.
Niedziela: g.8.00 + Jana i Władysławę, Alinę Lewandowskich, Grzegorza Skorupskiego
g.9.30 + Teresę Wojciechowską (17 r śm.) i Andrzeja Wojciechowskiego, rodziców Urszulę i Kazimierza Krajewskich
g.11.00 – w intencji parafian. Odnowienie PCh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze