Pragnę podziękować wszystkim zatroskanym o naszą Parafię. Wyrażacie to w różny sposób. 1) Modlitwą, dobrym słowem i tęsknotą za Eucharystią w naszej świątyni. Dziękuję za rozmowy telefoniczne, w realu (2 m. odstępu było zachowane!), drogą elektroniczną. Ja też tęsknię za Wami! To boli, gdy mówię „Pan z Wami”, a Was nie ma… 2) Dziękuję za to, że jesteśmy razem na transmisjach internetowych naszych modlitw. Prezes AK Sylwii Maćkiewicz za prowadzone transmisje.  3) Dziękuję za troskę o nasz parafialny cmentarz, za segregację śmieci, a zwłaszcza za to, że je zabieracie ze sobą do swoich gospodarstw, w których każda rodzina segreguje śmieci. Opublikowałem skan faktury za wywóz śmieci. Rok temu o przed Wielkanocą zapłaciliśmy za śmieci 6000 zł! Idziemy w dobrym kierunku. W tym roku mamy do zapłaty prawie 1500 zł, czyli 4 razy mniej niż rok temu. Najwięcej kosztuje szkło i transport. Ideałem byłoby, gdybyśmy nie musieli płacić za śmieci, bo to są nasze zmarnowane pieniądze. W parafii Jastrzębie k. Brodnicy już od dawna mieszkańcy nie używają kontenerów na śmieci na cmentarzu – śmieci zabierają ze sobą. Osiągniemy taki cel? Dziękuję za prace na cmentarzu ZP Hades, Rafałowi Pętlickiemu, sołtysowi Strzyg Andrzejowi Wiśniewskiemu, kościelnemu Sławomirowi Bekier. 4) Dziękuję za ofiary, które składacie na konto parafialne (najbezpieczniejsza forma) i przy okazji spotkań na utrzymanie parafii i cmentarza w tych pozamykanych czasach. 5) Dziękuję za pomoc w rozprowadzaniu Baranków Caritas właścicielom sklepów i sprzedawcom: Długie przy szkole p. Wiśniewskiej i p. Sawickiej, w Strzygach p. Wróblewskiej i p. Ledwochowskiej oraz kupującym. To taki drobny dar dla potrzebujących! 6) Dziękuję za dary na stół wielkanocny!