Pielgrzymka w Góry Świętokrzyskie 25.09. – 28.09.2017. Wyjazd w poniedziałek 25.09 o g. 5.00 sprzed kościoła w Strzygach. Jedzie 49 osób.
Dzień 1: Przyjazd, spotkanie z przewodnikiem.
Skarżysko Kamienna – Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej – zbudowane w 1989 roku, znajduje się tam wierna kopia obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej z Wilna. (ofiara – co łaska). MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA MSZY DLA GRUPY
Wąchock – Opactwo Cystersów – unikatowe polskie opactwo Białych Braci z Morimond. Zwiedzanie obejmuje: kościół pw. Św. Floriana i NMP z kaplicą błogosławionego W. Kadłubka i pięknymi barokowymi polichromiami. Spacer po klasztorze przeniesie nas w czasy średniowiecza. Zobaczymy oryginalny kapitularz, fraternię i jedyne miejsce w klasztorze do którego wstęp mają tylko Panowie.
W Wąchocku zobaczymy również jedyny w Polsce pomnik Sołtysa.
Przejazd na nocleg i obiadokolację.
Michniów – martyrologium wsi polskich
Dzień 2: Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem.
Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko Św. Franciszka – teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego.)
Przejazd do miejscowości Nowa Słupia:
EMERYK – symbol Gór Świętokrzyskich. Wejście na Św. Krzyż – Drogą królewską. Turystom przez całą wędrówkę na szczyt towarzyszą wyrzeźbione w drewnie stacje drogi krzyżowej.
Św. Krzyż (inaczej nazywany Łysą Górą 595 m n.p.m). Gdzie zobaczymy platformę widokową na słynne świętokrzyskie gołoborza! A także zwiedzanie Świętokrzyskiego Zespołu Klasztornego: kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów.
Zejście szlakiem czerwonym (droga asfaltowa) do miejscowości Huta Szklana
Zwiedzanie Osady Średniowiecznej – średniowieczna świętokrzyska wieś, gdzie spotkamy się z kowalem, zielarką, rymarzem, bartnikiem, garncarką….
Przejazd na nocleg i obiadokolację.
Dzień 3: Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem.
Sandomierz – w królewskim mieście nazywanym „Małym Rzymem” lub miastem „Ojca Mateusza”. Zobaczymy tam: Wzgórze Zamkowe, gdzie znajduje się zamek – letnia rezydencja królów polskich, następnie wędrujemy wąwozem św. Jadwigi do Kościoła św. Jakuba z portalem niebios. Przez ucho igielne idziemy na Rynek z ratuszem, Bramę Opatowska z punktem widokowym na skarpę wiślaną i dolinę Wisły, Collegium Gostomianum, Dom Długosza oraz Katedra, na zakończenie wycieczki rejs statkiem po Wiśle.
Krzyż Topór – w największej Rezydencji Magnackiej w Europie
Znajdują się tutaj ruiny największego i najbogatszego zamku – rezydencji z XVII wieku – architektoniczny kalendarz.
Przejazd na nocleg i obiadokolację.
Dodatkowo: możliwa jest w tym dniu wizyta w winnicy pod Sandomierzem i degustacja wina.
Dzień 4: Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem.
Kielce – świętokrzyska stolica
Kadzielnia najpiękniejszy były kamieniołom, w którym obecnie znajduje się amfiteatr wykuty w skałach. Malownicza Skałka Geologów, dominująca nad miastem.
Spacer po Kielcach: Pomnik dzika (jedyny w Polsce), Park Staszica, Aleja Gwiazd, Ulica Sienkiewicza, Wzgórze Zamkowe: Katedra pw. Wniebowzięcia N.M.P, Pałac Biskupów Krakowskich -jeden z piękniejszych zachowanych pałaców w Polsce – z zewnątrz.
UWAGA! Istnieje możliwość organizacji Mszy Św. w Katedrze Kieleckiej
Oblęgorek – Muzeum Henryka Sienkiewicza. Letnia rezydencja pisarza.
Dąb Bartek – świętokrzyski staruszek – najstarsze drzewo w Polsce.
Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.
Nocleg w (Hotelu Echo w Cedzynie)
Dodaj komentarz