W związku z ogłoszonymi rządowymi obostrzeniami oraz wskazaniami Episkopatu od 27 marca br. w naszej świątyni może przebywać jednocześnie do 20 – stu osób.

W związku z tym , aby umożliwić jak największej liczbie wiernych bezpieczne uczestnictwo w celebracji nabożeństw Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy postanowiłem, że od soboty 27 marca do Wielkanocnego Poniedziałku włącznie wszystkie nabożeństwa będą odbywać się na zewnątrz świątyni (tu nie ma limitu). Msze św. będę sprawował na specjalnie przygotowanym ołtarzu polowym, tak jak to miało miejsce w ostatnie Boże Ciało.

Zapraszam Was serdecznie do udziału w tych nabożeństwach (będą krótsze niż zazwyczaj) z zachowaniem przepisów sanitarnych. Proszę abyście zajmowali miejsca na placu wokół kościoła wzdłuż drogi procesyjnej (Są ławeczki i będą nowe dostawione). Pogoda ma sprzyjać naszym modlitwom pod niebem i jest już teraz dużo cieplej na zewnątrz niż w kościele.

Zaczynamy w sobotę 27 marca wg podanego porządku:

Spowiadać będzie 3 kapłanów w kościele (proszę, aby w środku świątyni nie było więcej niż 20 osób.

Dzień skupienia poprowadzi ks. dr Włodzimierz Piętka redaktor naczelny Edycji Płockiej Gościa Niedzielnego

Porządek mszy:
– g. 9.30 (z udziałem dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii – kl. III),
– g.11.00 (z udziałem dzieci i rodziców przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu – kl. IV),
– g. 18.00 (z udziałem młodzieży i rodziców przygotowujących się do bierzmowania). Kompletujemy listę kandydatów do bierzmowania, ustalamy porządek i miejsca w ławkach. Na to spotkanie przynosimy ostateczną wersję podania o bierzmowanie do Biskupa Płockiego na piśmie – z podaniem aktualnego świadka, patrona, imienia, uzasadnieniem i podpisem (to co już ćwiczyliśmy).
Po tych poszczególnych mszach odbędą się pierwsze próby liturgiczne dla dzieci i młodzieży. Ustalimy kolejność, zajęte miejsca, przekażę teksty do czytania. Gdyby ktoś bał się, to proszę o kontakt. Przełożymy uroczystość na przyszły rok lub na inny termin. Mamy zaplanowane terminy uroczystości i nie chcemy wprowadzać zamieszania. Uroczystości mają być dobrze przygotowane i godnie przeżyte.
Adoracja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem będzie o g.9.00 i o  g. 17.30.

Pod wiosennym niebem będziemy modlić się wokół kościoła:

  • Niedziela Palmowa: g. 8.00, g.9.30, g.11.00 (procesja z palmami)
  • Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota (poświęcenie pokarmów wg podanego w niedzielę palmową porządku)
  • Wielkanoc: g. 6.00 Rezurekcja, g.9.30, g.11.00
  • Poniedziałek Wielkanocny: g.8.00, g.9.30, g.11.00
  • W pozostałe dni powszednie Msze będą w kościele przy ilości osób do 20.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze