Ważne prośby!
– Na cmentarz przynosimy znicze i kwiaty. Prosimy o zabieranie potem ze sobą śmieci. To rozwiązuje problem śmieciowy na cmentarzu.
– Tych, którzy nie zabiorą śmieci, proszę o ich segregację!
– Szkło (bez plastiku i plastikowych wkładów składujemy tylko w przeznaczonym na to boksie – podpisane „szkło”)
– Plastikowe kwiaty i wieńce oraz wkłady do zniczy kładziemy osobno w podpisanym odpowiednio boksie „plastik”
– Osobno kładziemy śmieci biodegradowalne: liście, suche, zwiędłe kwiaty – bez worków plastikowych (!) w śmietniku schodząc i kładąc je jak najdalej od schodów w podpisanym boksie „liście i kwiaty”
– Nie wolno składać śmieci w innym miejscu pod ogrodzeniem. Jest to czyn karalny i profanujący święte miejsce, którym jest cmentarz
– Ostrzeżenie: na śmietnik jest skierowana ukryta leśna kamera. Niewłaściwe zachowania będą publikowane w interncie i w kościele.
– Przypominam, że istnieje w naszej parafii, uchwalony przez Radę Parafialną Fundusz Cmentarny – przeznaczony na właściwe funkcjonowanie cmentarza, porządki na cmentarzu, wywóz śmieci, wycinkę drzew (opłata 20 zł składana raz na rok od grobu lub od rodziny). Ponieważ koszt wywozu śmieci znacząco podrożał, proszę to uwzględnić w składanych ofiarach na ten cel. Najlepiej ofiary wpłacać na Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Brodnicy 79 9484 1150 2207 0800 7759 0001. Należy zaznaczyć za który grób lub od kogo.
– Cmentarz i porządek na nim świadczy o kulturze żyjących mieszkańców!
– Wszelkie prace na cmentarzu należy uzgadniać z Proboszczem – REGULAMIN CMENTARZA

Foto z cmentarza

Jedna odpowiedź na Zmiany na cmentarzu