Dzienne archiwum: 24 września 2023

1. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam wszystkich do odmawiania różańca. W kościele będziemy odmawiać różaniec w dni powszednie o g.17.30 lub wg ogłoszenia. W niedzielę przed każdą Mszą odmówimy dziesiątkę różańca w intencji naszych bliskich zmarłych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W każdą sobotę października zapraszam na rodzinny różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin. Różaniec będziemy odmawiać wg porządku:- w poniedziałki: różaniec domowy, w kościele w ciszy
– we wtorki Koła Żywego Różańca i Rycerze św. Michała Archanioła
– w środy dzieci i ich rodzice przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu (kl. IV) oraz starsze dzieci
– w czwartki dzieci i ich rodzice przygotowujący się do I Komunii świętej (kl. III) i młodsze dzieci
– w piątki kandydaci do bierzmowania i ich rodzice oraz młodzież
– w soboty Akcja Katolicka, asysta procesyjna, scholka i chór
2. Za tydzień jest także pierwsza niedziela października. Adoracja po każdej Mszy i procesja po Mszy o g. 11.00. Zapraszam Asystę w komplecie. Proszę w tym dniu o większe ofiary na cele gospodarcze w naszej parafii.
3. Obowiązkowe spotkanie w niedzielę o 11.00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
4. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. W tym dniu poświęcę mural, który wymalowała pani Iwona Sosnowska. Dziękuję za to dzieło!
5. Zapraszam na koncert patriotyczno – refleksyjny poświęcony bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce „Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu Agnieszki Witomskiej – Bielanik z zespołem. Wyjazd w piątek 6 października o 15:00. Szczegóły u Sylwii Maćkiewicz. Koszt 40zł, zapisy do środy 27.09.
6. 07 października odbędzie diecezjalna pielgrzymka KŻR do sanktuarium maryjnego w Smardzewie k. Płońska. Zachęcam nasze Koła do uczestnictwa. Czytaj dalej

W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

wrzesień 2023