RIJEKA – MARIJA BISTRICA – SARAJEVO – SPLIT – SOLIN – MEDJUGORJE – MOSTAR – ZADAR

– Wyjątkowe miejsca pielgrzymkowe
– Śladami Św. Jana Pawła II
– Panoramiczne trasy wzdłuż Adriatyku
– Medjugorje – z pielgrzymką do Matki Bożej

DZIEŃ 1. POLSKA/CHORWACJA / 20.10.2019
Zbiórka g. 21:00 przejazd autokarem w kierunku Chorwacji.
DZIEŃ 2. RIJEKA / 21.10.2019
Przejazd do Rijeki, gdzie Jan Paweł II w dniu 08.06.2003 r. (Uroczystość Zesłania Ducha Św.) odprawiał Mszę Św. w której uczestniczyło blisko 500 000 osób. Odwiedzimy m.in. Sanktuarium Maryjne Trsat, w którym Papież modlił się przed cudownym wizerunkiem Matki Boskiej Trasatskiej i odwiedził Katedrę Św Vida. Ze wzgórzem Trsat wiąże się legenda, wg której 10.05.1291 r. aniołowie przenieśli na swoich skrzydłach z Nazaretu na Trsat dom Świętej rodziny, a po trzech latach i siedmiu miesiącach przenieśli go do Loreto, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego. Przejazd na nocleg
i obiadokolację.
DZIEŃ 3. ZADAR / 22.10.2019
Śniadanie, wyjazd do Zadaru. Zwiedzanie zadarskiego Forum, na którym Ojciec św. w dniu 9.06.2003 r. celebrował mszę św. oraz odmawiał modlitwę brewiarzową, a także: rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Posłuchamy również wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Po południu przejazd do Medjugorje na nocleg
i obiadokolację.
DZIEŃ 4. MEDJUGORJE / 23.10.2019
Śniadanie. Dzień pobytu w Medjugorje. Jest to miejsce kultu Matki Bożej Królowej Pokoju. Objawienia miały miejsce w 1981 r. we wsi Bjakovici w parafii Medjugorje. Zwiedzimy Sanktuarium i odbędziemy spacer do Góry Objawień. Godz. 13:00 Msza Św w języku polskim. W miarę możliwości spotkanie z jednym z widzących. Czas na modlitwę, spowiedź. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 5. MEDJUGORJE / MOSTAR / 24.10.2019
Śniadanie. Poranne wejscie na Gore Križevac. Godz. 13:00 Msza Św w języku polskim. Następnie przejedziemy do Mostaru – zwiedzimy zabytkowe centrum miasta: Kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet. Zwiedzimy również Starą Carsiję – jest to starówka na prawym brzegu Neretwy, mury miejskie z XVI w. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 6. SARAJEWO / 25.10.2019
Śniadanie. przejazd malowniczą trasą, kanionem rzeki Neretwy do Sarajewa. Trasa wiedzie między innymi przez Jablanicę, gdzie w 1943 roku miała miejsce słynna bitwa partyzantów Tity z okupantem – bitwa nad Neretwą. Zwiedzanie stolicy Bośni i Hercegowiny. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, między innymi meczet Gazi Husrev-beja, katolicka katedra oraz prawosŁawna cerkiew, a także bazar – sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Sarajewo zwane tez „Jerozolima Europy” było celem pielgrzymki Jana Pawla II w 1997 r. Wieczorem powrót do Medjugorja, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 7. SPLIT, SOLIN / 26.10.2019
Śniadanie. Wyjazd do SPLITU – największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś, budowli z czasów imperium rzymskiego – pałacu Dioklecjana wpisanego na listę UNESCO, a także katedry Św. Duja, gdzie 04.10.1998r. Papież modlił się przed sarkofagiem św. Duja, a następnie na Żnjanie przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu 1700-lecia Splitu. Spacer po pięknej Rivie. Przejazd do kościoła Matki Boskiej „wyspowej” w mieście Solin. To miejsce na szlaku papieskiego pielgrzymowania przeznaczono również na spotkanie Jana Pawła II, tym razem z młodzieżą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 8. MARIJA BISTRICA / 27.10.2019
Śniadanie. Marija Bistrica – największe sanktuarium maryjne Chorwacji. Od 15.08.1971 r. jest sanktuarium narodowym. Historia sanktuarium związana jest z cudowną figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wokół świątyni znajdują się dziękczynne płyty marmurowe dające świadectwo łask doznanych za wstawiennictwem Matki Boskiej. Msza Św. Po południu wyjazd w kierunku Polski. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy do Polski.
DZIEŃ 9. POWRÓT / 28.10.2019
Zakończenie imprezy w godzinach porannych.

CENA: 1695,00 PLN + 85 EUR
Cena zawiera: 6 noclegów (pokoje 2,3 os z łazienkami), 6 śniadań, 6 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW, KL, TFG, opieka pilota w trakcie całej imprezy, opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, słuchawki turystyczne, opłaty drogowe, opłaty parkingowe, transport komfortowym autokarem klasy LUX z WC, TV, barkiem.
Cena nie zawiera: napoi do obiadokolacji, wydatków własnych uczestników, dopłat do pokoi 1 osobowych – 350,00 zł.
*Kwota w EURO płatna pilotowi w dniu wyjazdu w autokarze.
Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze