1. Nabożeństwo „Zaduszki Strzyckie” – za zmarłych z ostatnich 10 lat będzie odprawione w sobotę 31 października o g. 17.00. Podczas tego nabożeństwa będę wyczytywał nazwiska i imiona zmarłych z ostatnich 10 lat. Proszę, aby po wyczytanych nazwisku zmarłej osoby ktoś z rodziny podszedł do paschału i zapalił znicz, który należy zanieść pod krzyż misyjny. Gdyby ktoś chciał dołączyć zmarłych pogrzebanych na innych cmentarzach, to proszę o informację na kartce.
2. Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w niedzielę 01 listopada. Według zarządzenia Biskupa Płockiego Msze święte mogą być odprawione tylko w kościele. Chodzi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Dlatego zapraszam na Msze do naszej świątyni wg następującego porządku:
– g. 8.00 – mieszkańcy sołectw Sumin, Sumówko, Tadajewo
– 9.30 – mieszkańcy sołectw Długie I i Długie II
– g. 11.00 – mieszkańcy sołectwa Strzygi
– g. 12.00 – mieszkańcy sołectw Warpalice i Kłuśno
Najważniejszym darem dla zmarłych jest modlitwa – zwłaszcza Eucharystia. Dlatego zapraszam najpierw na Mszę do kościoła, a potem indywidualnie na groby swoich bliskich. Proszę zabrać na te Msze znicz, który zapalimy od Paschału i zaniesiemy na groby. Zawsze 15 minut przed Mszą jest możliwa spowiedź. Podczas każdej Mszy 1 listopada będą czytane nowe wypominki za zmarłych, które można zamawiać po mszach i przez internet.
3. Dzień Zaduszny przypada w poniedziałek 02 listopada. Msze św. z wypominkami jednorazowymi o g. 9.30, oraz o g. 17.00. Pamiętajmy o cierpiących duszach w czyśćcu.
Ofiary zbierane w te dni przeznaczamy na utrzymanie porządku na cmentarzu, na wywóz śmieci, wodę oraz wycinkę drzew zagrażających bezpieczeństwu. Przez cały listopad odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy.
4. Wypominki. Ten rodzaj modlitwy za zmarłych istnieje w większości parafii w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie.
Zapisując imiona naszych zmarłych na kartkach, czy na stronie parafialnej, i potem głośno je odczytując wyrażamy wiarę, że są zapisane w Bożej księdze życia. Usłyszenie ich w kościele, czy przeczytanie na stronie parafialnej przypomina nam, że nadal żyją, chociaż inaczej niż my. Nie są samotni! Wdzięczność jest pamięcią serca. Oto nasza pamięć o drogich nam zmarłych w parafii św. Stanisława BM w Strzygach.
Dodaj komentarz