TERMIN: 20 – 24 maja 2018r.

WILNO – CMENTARZ NA ROSSIE – OSTRA BRAMA – SZAWLE – KOWNO – TROKI – SZYDŁÓW

DZIEŃ 1. WYJAZD NA LITWĘ: WILNO
Zbiórka w godzinach nocnych, wyjazd w kierunku granicy litewskiej. Po drodze planowane krótkie postoje.
Przyjazd do Wilna w godzinach południowych. Zwiedzanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego i jego matka. Zwiedzanie cmentarza właściwego z grobami J. Lelewela, W. Syrokomli, doktora Judyma – bohatera „Ludzi Bezdomnych“ autorstwa S. Żeromskiego, grobowce odnowione przez Poznaniaków, grób M. Sokołowskiego odnowiony przez Ryszarda Rynkowskiego. „Perła baroku“ – kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, wzgórze Trzykszyskie. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 2. WILNO
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem. Zakątek gotycki (w tym kościół Bernardyński z odnowionym ołtarzem przez Marylę Rodowicz), pomnik Adama Mickiewicza, muzeum A. Mickiewicza, dzielnica żydowska, dom J. I. Kraszewskiego i J. Słowackiego, Uniwersytet Wileński, alumnat, pałac prezydenta, katedra, pałac Wielkich Książąt Litewskich, cerkiew św. Ducha i Cela Konrada, Ostra Brama – miejsce odwiecznych pielgrzymek. Msza św. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3. KOWNO, SZYDŁÓW, SZAWLE
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie: przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Następnie przejazd do Szydłowa – miejsca pierwszych europejskich objawień Maryjnych, największe litewskie sanktuarium maryjne. Kowno: zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: spacer starówką, zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4. TROKI, POLSKA
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Zamku w Trokach, który znajduje się na samym środku jeziora Galwe i jest jednym z bardziej znanych ośrodków turystycznych położonych w pobliżu Wilna. Budowla ta została wzniesiona najprawdopodobniej już w XIV wieku przez księcia Kiejstuta. W tym okresie Troki był dość znaczącym ośrodkiem dla całego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Dzisiaj zamek jest jedną z ważniejszych atrakcji całej Litwy. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich.
Degustacja smakołyków kuchni karaimskiej – kibiny (duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa). Popołudniu wyjazd w stronę Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

CENA: 700,00 PLN + 25 EUR

Cena zawiera:
3 noclegi w hotelu 3*** w Wilnie (pokoje 2,3 os z łazienką, TV), wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW, KL, opiekę pilota na całej trasie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe, opłaty parkingowe. W kwocie 25 EURO – opłata za przewodnika miejscowego, bilety wstępów, degustację kibinów z rosołem w Trokach, słuchawki turystyczne TOUR-GUIDE.

Cena nie zawiera:
Dopłat do pokoi 1 osobowych (300,00 zł), wydatków własnych uczestników

KWOTA 25 EURO PŁATNA PILOTOWI W DNIU WYJAZDU OBOWIĄZKOWO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze