1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Polecam Anię i Tomka na czas adwentu i nie tylko
2. Jutro będziemy wspominać i modlić się za ofiary stanu wojennego oraz za Ojczyznę w 40-tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
3. Ważne dla chrześcijan jest pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty, aby Jezus mógł narodzić się w nas. Dlatego spowiedź przedświąteczna dla tych, którzy nie zdążyli jej przeżyć będzie w sobotę 18 grudnia od g.16.30 oraz w niedzielę 19 grudnia przed każdą Mszą świętą, a nawet po Mszy świętej do ostatniego penitenta.
4. Można zgłaszać potrzebę wizyty z sakramentami u chorych, zwłaszcza u tych, którzy dawno nie przyjmowali Komunii.
5. Są jeszcze w zakrystii do nabycia caritasowe świece na stół wigilijny oraz kalendarze. Opłatek u p. Organisty.
6. Prenumeratorom GN przypominam o wpłatach na I kwartał nowego roku. Za 3 miesiące 104 zł.
7. Wczoraj zamontowaliśmy odnowione tabernakulum. Pan Jezus ma odnowiony domek. Pozostałe 2 części ozdobne – tzw. uszaki czekają na zawieszenie. Tym samym zakończyliśmy II etap restauracji ołtarza głównego. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali i wspierali nasze prace.
8. Za życzliwość, modlitwę, ofiary wyrażam serdeczną wdzięczność.
9. Już od dziś po 21 latach przez naszą parafię wracają pasażerskie połączenia kolejowe. Z Rypina i z Brodnicy będzie można udać się w podróż pociągiem „Flisak” do Gdyni i do Katowic a także do Częstochowy. Zachęcam wszystkich Parafian do korzystania z połączeń kolejowych. Do Gdyni (m.in. przez Grudziądz, Tczew) „Flisak” odjeżdża: z Rypina o g. 15.19, z Brodnicy o g.15.45. Do Katowic (m.in. przez Sierpc, Płock, Częstochowę) z Brodnicy odjazd o g.12.19, z Rypina o g. 12.42.
10. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Janusz Dłużniewski 2002, Natalia Szymborska 2002, Janina Rumińska 2017, Eugeniusz Klejnowski 1998, Genowefa Słodkowska 2001, Irena Dzierżyńska 2014, Marianna Gawrońska 1995, Helena Jankowska 1998, Helena Jeziorska 2008, Wojciech Syput 2019, Mikołaj Wac 1992, Łucja Staśkiewicz 1996, Czesława Stankiewicz 2001, Danuta Wybawińska, Leokadia Borowska 2019, Feliksa Fijałkowska 1996, Jadwiga Lewandowska 2009, Krystyna Krusińska 2009, Mirosław Gęsiorowski 2013, Alina Januszewska – Głażewska 2017, Krystyna Sędzik 1999,
11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: 1) Marianny Łapkiewicz z Sumina (l.75). Złożono ofiarę na 15 Mszy św. 2) +Stefana Pniewskiego z Kłuśna (l. 86). Złożono ofiarę na 6 Mszy świętych. RiP!
12. W I Dzień Bożego Narodzenia o g. 11.00 i w Nowy Rok o g. 16.00 będzie odprawiana tradycyjna Msza święta sobotnia zbiorowa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do zamawiania intencji Mszy św. na te Msze. Są jeszcze wolne intencje Mszy niedzielnych w przyszłym roku.

Msze i intencje w tym tygodniu
Poniedziałek: !g.9.00 – w podziękowaniu za zdrowie Ewy i z prośbą o zdrowie na ciele i duszy dla Mileny i dla Justyny, w intencji Panu Bogu wiadomej
Wtorek: !g.9.00 +Czesławę Chojnowską – od córki Krystyny
Środa: g.6.30 (Roraty) +Leokadię Sosnowską
Czwartek: g. 17.00 +Krzysztofa Zanieckiego
Piątek: g.17.00 +Czesławę Chojnowską – od wnuczki Grażyny
Sobota: g.17.00 (Roraty) – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla nowożeńców Amandy i Karola Kokowicz w miesiąc po ślubie – od gości weselnych, – dziękczynna za 54 lata małżeństwa Stanisława i Heleny z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia dla całej rodziny.  Za zmarłych: +Mariannę Łapkiewicz, +Stefana Pniewskiego, +Barbarę Paradowską (13 r.śm.), Jacka Paradowskiego, Jerzego Marczak (11 r. śm.), Krystynę Marczak, Czesławę, Lucynę, Barbarę, Ryszarda, Franciszka Teska, Kazimierza Stencelewskiego, Urszulę i Ryszarda Gąsiorowskich, Mirosława Gąsiorowskiego, Mariannę Sugalską, +Helenę Jeziurską, Jana Jeziurskiego, Jerzego Jeziurskiego, Marka Jeziurskiego, + Janinę (r.śm.) i Wincentego (ur.) Aranowskich, c.r. Aranowskich, Wydrzyńskich, Paterewiczów, Garczewskich, Hannę i Stefana Curyłło, wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, +Ryszarda Filipskiego, r-ców Krajewskich, +Karola Rupińskiego, Kazimierza Ornowskiego, Wincentę i Stanisława Rupińskich, Wojciecha Wróblewskiego, c.r. z obojga stron Agaty i Jerzego, +Danutę Calińską, +Wandę Calińską – od córki Barbary z r-ną, +Krystynę Krusińską, c.r. Krusińskich i Sawickich, +Zenobię i Jerzego Domańskich.
Niedziela IV Niedziela Adwentu:
g.8.00 +Krystynę Głowacką – od Klementyny Maszkiewicz z r-ną.
g.9.30 +Pelagię i Szymona Rumińskich
g.11.00 +Zygmunta i Jadwigę Maciejskich, Bogusławę Aniszewską, c.r. z obojga stron. Chrzest Marceliny Kowalskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze