1. Dzisiaj w liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu.
2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który uobecnia nam największe tajemnice naszej wiary. Przeżyjmy ten czas godnie i znajdźmy czas na nabożeństwa i adoracje. W tym roku w domu. Proszę przygotować ołtarzyk z krzyżem, świecami, Biblią. Łączmy się poprzez transmisje medialne. W nabożeństwach mogą wziąć udział tylko osoby zaangażowane w liturgię, które zostaną poproszone przez Księdza Proboszcza i Panią Prezes AK! Przypominam, że że przez nieobecność na liturgiach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej nie popełnia się grzechu.
3. Wielki Czwartek: liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Dziękujemy w tym dniu za sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Będzie transmisja.
4. Wielki Piątek: liturgia Męki Pańskiej. Nabożeństwo adoracji Krzyża o g. 18.00. Po nabożeństwie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do symbolicznego i w tym roku skromnego grobu Pańskiego, g.19.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja do g. 20.00 W tym dniu obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Będzie transmisja.
5. Wielka Sobota: Wigilia Paschalna o g. 20.00 będzie połączona z rezurekcją. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy udzielę błogosławieństwa naszej parafii. Będzie transmisja.
6. Adoracja przy grobie Pana Jezusa będzie transmitowana w Wielką Sobotę w godzinach 10.00 – 12.00. Adorować można w kościele od g. 10.00 do 20.00 – tylko wtedy gdy nie będzie więcej osób niż 5!
7. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie rezurekcji. Msze jak w każdą niedzielę. W poniedziałek wielkanocny msze jak w każdą niedzielę. Transmisja mszy o g. 11.00.
8. Ten czas, który przeżywamy jest dla nas wszystkich próbą wiary. Tym bardziej proszę o jej świadome przeżywanie. Dziękuję w tym trudnym czasie za troskę o sprawy materialne w naszej wspólnocie i utrzymanie parafii oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wiele osób przekazuje swoje „ofiary tacowe” na konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Brodnicy 79 9484 1150 2207 0800 7759 0001 oraz podczas wizyty w kościele i kancelarii. To też jest sprawdzian dojrzałości i odpowiedzialności. To dobro powróci do ofiarodawców. Dobrodzieje i ofiarodawcy w czasie tych trudnych dni zostali zapisani w księdze parafialnych darczyńców.
9. Sytuacja zarazy wskazuje nam, że istotą wiary i religijności nie jest święcenie nawet najpiękniejszych palm, i bogatych koszyczków z tzw. Święconką – raz do roku! Ale najważniejsze jest nawrócenie, sakramenty, modlitwa i osobista relacja z Jezusem, Eucharystia i spowiedź. Jezus i wiara nie jest tradycją (nawet najpiękniejszą), to osobista relacja miłości z Nim. PALMY I KOSZYCZKI NIE ZBAWIAJĄ. ZBAWIA TYLKO JEZUS CHRYSTUS! Tymczasem w naszych relacjach z Bogiem nastąpiło ROZWOLNIENIE NORM MORALNYCH”. Przypomnijmy sobie sceny profanacji świętych wizerunków i świątyń, związki partnerskie, związki na próbę bez sakramentu małżeństwa (chociaż nie ma przeszkody do ślubu kościelnego!),  rozwody, plucie na Kościół, plotki, pomówienia, oszczerstwa, nienawiść, hejt, brak udziału w niedzielnej Eucharystii, w rekolekcjach, misjach itp… Dlatego nie będzie poświecenia palm i święconek. Tak zarządził  wirus w koronie… Ale „Nie lękajcie się!” – mówi Jezus. Jezu ufam Tobie, nawet gdyby zwątpił świat!
10. Świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego” (z Wielkanocy i Niedzieli Miłosierdzia Bożego) zostanie dostarczone do parafii w przyszłym tygodniu.
11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Andrzeja Więciorkowskiego z Długiego (l. 66 ). Jutro odbędzie się pogrzeb druha OSP +Jana Jabłońskiego z Kłuśna (l.86). Po zakończeniu epidemii zapraszam rodzinę i znajomych na Mszę pogrzebową.
12. Do nawiedzenia figury św. Michała Archanioła w naszej parafii pozostało 9 tygodni. Zapraszam więc na specjalną Nowennę do św. Michała Archanioła. Proszę o modlitwę w tej intencji w domach. W kościele w każdą sobotę o g. 17.30 będzie adoracja, która poprowadzą Rycerze św. Michała.
13. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci. Proszą nas o modlitwę: Mieczysław Sawicki 1994, Helena Pawłowska 1993, Bronisława Kwiatkowska 1999, Antonina Maciejska 2000, Joanna Krzykalska 1994, Mieczysław Chorąży 1997, Edmund Głowacki 1993, Józef Chorąży 1995, Zygmunt Fijałkowski 2004, Jan Suchocki 1992, Stanisław Śledzianowski 2007, Janusz Ziółkowski 2012, Stefan Borkowski 2016. RiP.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze