1.„Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara i próżne byłoby nasze przepowiadanie” (św. Paweł). Dzisiaj Kościół całemu stworzeniu ogłasza radosne i pełne mocy orędzie, że Chrystus Pan zmartwychwstał i JEST z nami! Drogim Parafianom i miłym Gościom składam najgorętsze życzenia: doświadczenia w swoim sercu i we wspólnocie z innymi miłości i pokoju, które płyną z pustego Grobu naszego Zbawiciela. Życzę przeżycia paschy, czyli przejścia wraz z Chrystusem z ciemności do światła, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia, ze smutku do radości, z choroby do zdrowia, z nienawiści do życzliwości. Radości, zdrowia i nadziei. Alleluja!
2.Serdeczne podziękowania należą się tym, którzy pomagali w liturgii i dekoracjach. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do: Pana Organisty, Chóru VS, Pani Kościelnej Iwony, lektorów, p. Sylwii Maćkiewicz, ministrantów, asysty, strażaków, adorujących Pana Jezusa.
3.W Poniedziałek Wielkanocny Msze jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę zbieramy na WSD w Płocku
4.Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, która ma nas przygotować do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Miłosierdzia każdego dnia. Ofiary składane na tacę przekażemy na działalność charytatywną Caritas.
5.Za życzliwość, modlitwę, żywność, ofiary wyrażam serdeczną wdzięczność. Szczególnie dziękuję tym, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i na funkcjonowanie parafii.
6.W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Jadwiga Gutkowska 2009, Genowefa Betlejewska 1993, Andrzej Ptaszyński 2002, Irena Ziółkowska 1992,Czesław Wendrowski 2000, Marianna Sugalska 2008, Karol Rupiński 2014, Ryszard Listkowski 2015, Jan Jabłoński 2020, Józef Krajewski 1994, Jan Dąbrowski 1999, Mirosław Łaskowski 2007, Anna Dudek 2015, Lucjan Tyburski, Henryk Rempuszewski 2021, Mieczysław Sawicki 1994, Czesława Fijałkowska 2022, Helena Pawłowska 1993, Bronisława Kwiatkowska 1999,Antomina Maciejska 2000. Rip!
7. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci z kl. III i IV w niedzielę o g.11.00

Msze i intencje w tym tygodniu:
Czwartek: g.18.00 + Jadwigę Drozdowską
Piątek: (I piątek miesiąca, spowiedź, adoracja od 17.30)
g. 18.00 + Karolinę Pętlicką
Sobota: ! g. 9.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – o zdrowie dla chorej Krystyny Chojnackiej, O Boże wsparcie i opiekę Maryi dla Anity i Piotra ich dzieci i wnuczka -dziękczynna za naszego proboszcza i wszystkich kapłanów -podziękowanie za wszystkie wysłuchane modlitwy i otrzymane łaski -o pomoc Maryi młodzieży i dzieciom w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa
Za zmarłych: +Czesławę (2 r.śm.) i Kazimierza Fijakowskich, +Andrzeja Wojciecjowskiego, ++Andrzeja Ptaszyńskiego, r-ców i dziadków Lewandowskich, +Jana, Helenę, Jerzego, Marka, +Jana Jabłońskiego (4 r.śm.), – od syna Tomasza z r-ną, +Ryszarda Jankowskiego, Helenę i Mirosława (17 r.ś.) Laskowskich, Halinę i Leszka Jankowskich, +Henryka Rempuszewskiego, Mariannę i Kazimierzaq Gulińskich, Adelę i Eugeniusza Pryba, +Józefę Jastrzębską – od chóru VS, – +Ks.Jacka Darmofalskiego +Tomasza Balickiego i z całej rodziny Balickich +Janinę i Stefana Lewandowskich + Franciszka Thies + Witolda Ferdyna + Hannę Cieszyńską + Lucynę i Stanisława Sadowskich + Jerzego Zdunkiewicz + Grzegorza Skorupskiego
Niedziela: g.8.00 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny, która o to prosi (r-na Jaros)
g.9.30 + Krystynę i Henryka Sędzik, Helenę i Franciszka Królikowskich, Teresę, Czesława Sędzik, rodzeństwo z obojga stron
g.11.00 + Jana Rafalskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze