1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ i Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu. Biały tydzień kończymy w Boże Ciało podczas procesji.
1. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta z procesją o godzinie 11.00. Zapraszam strażaków, ministrantów, asystę, chór, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci, które odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Ołtarze w tym roku przygotowują: pierwszy ołtarz przy MB – Mieszkańcy Kłuśna od p. Barańskich do p. Wiśniewskich, drugi ołtarz przy PJ – Mieszkańcy Warpalic Starych, trzeci ołtarz – przy sklepie Mieszkańcy Warpalic Nowych, czwarty ołtarz na schodach przy patronie strażaków – OSP Długie. Sołtysów i Radnych, Prezesa OSP proszę o koordynacje prac. Udekorujmy nasze domy i obejścia.
2. Procesje eucharystyczne w intencji mieszkańców poszczególnych sołectw będą się odbywały przez całą oktawę Bożego Ciała i będą połączone z poświęceniem ziemi. Proszę przynieść koszyczki ze swoją ziemią. Na koniec Oktawy będzie poświęcenie wianków.
3. Zapraszam na Majowe Rowerowe. W tym tygodniu pojedziemy w poniedziałek do Długiego (figura przy pałacu), w środę do Tadajewa. Wyjazd po mszy wieczorowej.
4. W niedzielę 3 czerwca będzie można złożyć ofiarę na budującą się świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – jako wotum wdzięczności narodu za dar wolności.
5. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję p. Wojciechowskiemu za opryski drzew.
6. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Gardecki z naszej parafii i Sandra Watkowska panna z parafii Radziki. Zap. I.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek przed mszami. W sobotę po mszy wieczornej spotkanie dla małżeństw niesakramentalnych w Sali spotkań.
8. Rozstrzygnięty został konkurs dla najbardziej gorliwych dzieci w naszej parafii. Gratisowe bilety są do odbioru w kancelarii i zakrystii. Zgodnie z zapowiedzią i regulaminem konkursu w drugiej połowie maja publikujemy nazwiska dzieci, które zostały nagrodzone. Szczegóły podane są na stronie parafialnej.
9. Pan Artur Osiński podjął decyzję o zakończeniu pracy jako organista w naszej parafii. Odchodzi w lipcu do Grudziądza. Poszukujemy nowego organisty.
10. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Wojciech Przybylski 2004, Teresa Kędziorska 2013, Mirosław Górecki 2008, Mieczysław Brodziński 2009, Jan Śliwiński 2012, Monika Rafalska 1991, Barbara Tomaszewska 1999, Helena Dąbrowska 2007, Stanisława Dąbrowska 2007, Natalia Wiśniewska 1997, Dariusz Wojciechowski 2016, Apolonia Kędziorska 2015. RiP.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze