1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte będą o godzinie 9.30 i o 17.00. W Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia.
2. W Wielkim Poście zapraszam wszystkich na dodatkowe nabożeństwa:
– Drogę Krzyżową odprawimy w piątki o g. 17.00. (Zobowiązani do uczestnictwa są kandydaci do bierzmowania, dzieci przygotowujące się do I Komunii i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu). Będzie też jedna Droga Krzyżowa Ekstremalna w terenie organizowana przez Akcję Katolicką w dniu 12 kwietnia.
– Gorzkie Żale zaśpiewamy w niedziele Wielkiego Postu
– Dostępna była w naszej parafii „Zdrapka Wielkopostna”. Polecam i zapraszam, warto zdrapać dla siebie i bliskich 1 zadanie na każdy dzień Wielkiego Postu. Gdyby byli jeszcze chętni to proszę zgłosić się.
3. Rekolekcji Wielkopostnych w tym roku nie będzie, ponieważ w maju planujemy misje święte, na które już teraz zapraszam. Odbędą się w dniach: 26 – 29 maja. Proszę o modlitwę w intencji owocnego ich przeżycia dla wszystkich parafian i gości.
4. Możemy już zaplanować jeden dzień na spowiedź przed Wielkanocą, połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Będzie to sobota przed Niedzielą Palmową 13 kwietnia o g. 10.00 i 15.00
5. Wielki Post stanowi doskonałą okazję do wyrzeczeń. Caritas rozprowadza ok. miliona skarbonek, zachęcając do rezygnacji w tym czasie z rozrywek i zbędnych wydatków. Proponujemy dzieciom i młodzieży, by w tym czasie rezygnować z konkretnych przyjemności, a równowartość np. batonika czy innej przyjemności umieścić w skarbonce. Będą dostępne przy ołtarzu i w szkołach. Rodzice niech pomogą wytłumaczyć dzieciom o potrzebie jałmużny. Przyniesiemy je w Wielką Sobotę ze święconką.
6. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci z kl. IV w niedzielę na Mszy o g. 11.00.
7. Najlepsze życzenia wsparte modlitwą przekazuję dla Kobiet z okazji ich święta. Pierwszą Drogę Krzyżową 8 marca odprawimy w intencji kobiet.
8. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Dziękuję Renacie i Markowi Brodowskim za wykonane prace. Nauczycielkom ze SP w Strzygach Alinie Zielińskiej i Katarzynie Zdanowskiej dziękuję za przygotowanie dzieci do wizyty w Płocku.
9. Organizatorom, uczestnikom i sponsorom Balu Charytatywnego Akcji Katolickiej wyrażam wdzięczność za pomnażanie wspólnego dobra. Szczególne podziękowania kieruję do pani Prezes Sylwii Maćkiewicz.
10. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Bogdan Kuś 1995, Jadwiga Gutmańska 1998, Stanisław Staszkiewicz 2003, Józef Krasiński 2015, Marian Marchlewski 1998, Władysław Jenczewski 2004, Halina Dąbrowska, Genowefa Lewandowska 1990, Stanisława Wendrowska 2018, Józef Makowski 2006, Zenona Trędowicz 2013, Lech Ziółkowski 2016, Stanisław Gawroński, Halina Rzymkowska 2006.
11. W tym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby: 1) +Kazimierza Wysockiego z Długiego ( l. 87). 2) i +Marka Rempuszewskiego ze Strzyg (l. 62). RiP!
12. Podziękowania od Pani Prezes: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Strzygach (tym samym organizator balu charytatywnego) bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji oraz przebiegu tego przedsięwzięcia. W pierwszej kolejności dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na bal i podczas zabawy zechcieli nas wesprzeć finansowo. Nie wymieniamy wszystkich Państwa imiennie, ale zapewniamy, że nasza wdzięczność płynie prosto z naszych serc. Dziękujemy darczyńcom i tu pozwolimy wymienić sobie tych państwa, którzy wspomogli licytacje oraz loterię fantową rzeczowo. Mamy nadzieję, że nikt nie został pominięty. Dziękujemy: Ks. Proboszczowi Maciejowi Jastrzębskiemu, Ks. Infułatowi Markowi Smogorzewskiemu, Pani Wiesławie Winiarskiej, Panu Pawłowi i Justynie Chudy , Markowi Bieżuńskiemu, Danucie i Piotrowi Wiśniewskim, Karinie Glazat, Beacie oraz Markowi Wesołowskim,Elżbiecie Wiśniewskiej, Liliannie Głowackiej, Iwonie Redlewskiej, Justynie Marczak oraz Marcie Sadowskiej, Dorocie i Karolowi Rempuszewskim, panu Baranieckiemu (dron), Motocyklistom, Katarzynie Bańskiej, Alinie Zielińskiej, Bożenie Rempuszewskiej, Stanisławowi Wiśniewskiemu, Beacie Piechowiak, Hannie Mazanowskiej, Jolancie i Ryszardowi Małeckim, Romanowi i Annie Maćkiewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze