1. Uwielbiajmy Boże Ciało podczas trwającej Oktawy. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w intencji mieszkańców poszczególnych sołectw będą się odbywały przez całą oktawę Bożego Ciała i będą połączone z poświęceniem ziemi w koszyczkach. Proszę Sołtysów i Radnych o przygotowanie procesji i poświęcenia koszyczków ze swoją ziemią. Na koniec Oktawy – w czwartek będzie poświęcenie wianków.
2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.
3. W niedzielę 18 czerwca na każdej Mszy św. podziękujemy Bogu za mijający rok szkolny. Dla dzieci komunijnych (kl. III) i z IV klas będą rozdawane pamiątki z niedawnych uroczystości.Zapraszam do spowiedzi.
4. Trwają zapisy dzieci do I Komunia i Odnowienia Przyrzeczeń chrztu w roku 2024. W zakrystii są do wypełnienia deklaracje. Proszę wypełnione i podpisane zwrócić do wakacji – najlepiej w niedzielę 18 czerwca podczas jednej z Mszy na zakończenie roku szkolnego.
5. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: 1) Krzysztof Magalski z parafii w Świedziebni i Patrycja Sliwińska z naszej parafii. Zapowiedź II. 2) Kamil Głodowski z naszej parafii i Julia Tomasik z parafii w Osieku związani cywilnie. Zapowiedź I
6. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać uczestnikom procesji Bożego Ciała i przygotowującym ołtarze
7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: + Haliny Matlejewskiej ze Strzyg(l. 73). Złożono ofiarę na 15 Mszy
8. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Janina Magalska 2006, Eugeniusz Rzymkowski 2015, Zbigniew Dąbrowski, Genowefa Topolewska 2019, Jadwiga Gulińska 2020, Stanisława Czarnomska 1991, Stanisława Zielińska 1998, Helena Suchocka 2014, Krystyna Sielska , Henryka Czajkowska 2018, Janina Gawrońska 2021, Józefa Wardzyńska 1990, Władysława Trędewicz 2001, Mieczysław Górecki 2006, Antonina Krajewska 2007, Eugeniusz Rybka 2009, Józef Arentowcz 2013, Artur Fodrowski, Kazimierz Ornowski 2021, Ryszard Jankowski 1997, Jan Zaborowski 2009, Stefan Gładysz 1992, Grażyna Bieńkowska 2007, Konrad Kozerski 2005, Mirosława Piwczyńska 2011, Jerzy Fijałkowski 2014, Teodor Rupiński 1994, Władysława Gładysz 1999. RiP.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Poniedziałek: (procesję prowadzą mieszkańcy sołectwa Tadajewo po Mszy o g. 18.00)
g.18.00 + Andrzeja Wojciechowskiego. Poświęcenie ziemi dla sołectwa Tadajewo; procesja w intencji mieszkańców sołectwa Tadajewo
Wtorek: (procesję prowadzą mieszkańcy sołectwa Sumówko po Mszy o g. 18.00)
g. 17.30 – dziękczynna za 25 lat kapłaństwa ks. Sławomira Detmera z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
g.18.00 – dziękczynna za 4 lata życia Gabrysi Pętlickiej z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo. Poświęcenie ziemi dla sołectwa Sumówko; procesja w intencji mieszkańców sołectwa Sumówko
Środa: (procesję prowadzą mieszkańcy sołectwa Sumina po Mszy o g. 18.00)
g.18.00 + r-ców Zofię i Longina Rzymskich, brata Longina, Katarzynę Betlejewską . Poświęcenie ziemi dla sołectwa Sumina; procesja w intencji mieszkańców sołectwa Sumina
Czwartek: (procesję prowadzą mieszkańcy sołectwa Strzygi po Mszy o g. 18.00)
g.18.00 + Zbigniewa Wiśniewskiego. Poświęcenie ziemi dla sołectwa Strzygi; procesja w intencji mieszkańców sołectwa Strzygi. Zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków.
Piątek:g.17.30 +c.r. Reklin
g.18.00
– (o zdrowie dla mojej Mamy Józefy)
Sobota: g.14.00 – poświęcenie pól w Kłuśnie
g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: intencje zbiorowe: – o zdrowie dla Kingi, – o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla nowożeńców Andżeliki i Pawła Cackowskich w miesiąc po ślubie – od gości weselnych, – dziękczynna za 55 lat małżeństwa Stanisławy i Jana Dresner, oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla małżonków a szczególnie dla Jana, oraz  o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Doroty.
Za zmarłych:+Eugeniusza Rybka (14 r.śm.), Helenę Cieciórską, r-ców Ludwikę i Józefa Wardzyńskich, c.r, +Tomasza Wojnowskiego, +Hieronima Fijałkowskiego – od r-ny Dresner, +Mirosława Szmycińskiego (ur. i Dzień Ojca), +Genowefę Topolewską, +Jana Rafalskiego – od Agaty z r-ną, +Jerzego Fijałkowskiego (9 r ś,), +Henryka Witkowskiego – od chrześniaczki z r-ną, +Jana Bojanowskiego, Czesławę i Kazimierza Tarka, +Ryszarda Jankowskiego (26 r.śm.), r-ców Helenę i Mirosława Laskowskich, teściów Halinę i Leszka Jankowskich, +Józefa Arentowicza (10 r.śm.), teściów Arentowiczów, r-ców Markiewiczów, braci Markiewiczów, +Artura Fodrowskiego, Czesławę i Stanisława Szafrańskich, Alinę Falkowską i Józefa Falkowskiego, Grażynę Laskowską i Wiesława Milarskiego, +Halinę Matlejewską, + c.r. Stankiewiczów, +Eugeniusza (8 r.śm.) i Halinę Rzymkowskich, dziadków Ziółkowskich i Rzymkowskich, Stanisława Skrzypczyka, +Henrykę Czajkowską (r.śm.) i Jana Konopackiego (im.), +Anielę Jakubowską, Jana Jabłońskiego (im.), +Zbigniewa Ozimkowskiego, Jadwigę i Jana Gutmańskich, c.r. Rochnowskich, +dziadków Alojzego Bułkowskiego (24 r.śm.), Genowefę Bułkowską, +Danielę Ziółkowską
Niedziela: g.8.00 +Jana, Emilię, Leszka Dędza
g.9.30 + Reginę (24 r.śm.) i Jana Borkowskich
g.11.00 + Jadwigę (17 r.śm.) i Czesława Ziółkowskich. Chrzest Michaliny Arentowicz

Jedna odpowiedź na Ogłoszenia parafialne: X Niedziela zwykła, 11.06.2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze