1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń i sanktuariów.
2. Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę oraz na duchową pielgrzymkę dla tych, którzy nie mogą wędrować pieszo.
3. Wszystkim ojcom życzymy męstwa i odpowiedzialności w wychowywaniu dzieci oraz opieki patrona – św. Józefa. Módlmy się także za zmarłych ojców o dar zbawienia.
4. 30 czerwca sześcioletnią posługę kościelnego w naszej parafii na własną prośbę kończy pan Sławomir Bekier. Dziękuję za pracę panu Sławkowi i Jego Rodzinie, zwłaszcza żonie Małgorzacie za wspieranie, zastępstwa, dekoracje i różańce za zmarłych. Jeśli ktoś chciałby podjąć służbę kościelnego to proszę o zgłoszenie.
5. Dziękuję pani Sylwii Maćkiewicz za organizację pielgrzymki pociągowej dla młodzieży na Jasną Górę po bierzmowaniu.
6. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom życzę udanych, bezpiecznych i z Panem Bogiem przeżytych wakacji
7. Prenumeratorów GN proszę o wpłaty na 3 kwartał.
8. Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Kamil Głodowski z naszej parafii i Julia Tomasik z parafii w Osieku związani cywilnie. Zapowiedź II
9. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Teodor Rupiński 1994, Władysława Gładysz 1999, Sylwia Dąbrowska 1990, Tadeusz Betlejewski 1995, Antoni Skaryszewski 1999, Ryszard Linowski 1997, Jerzy Krusiński 1998, Regina Borkowska 1999, Grzegorz Dąbrowski 2021,Józef Słodowski 1991, Marek Staśkiewicz 2014, Jadwiga Ziółkowska 2006, Ewa Gieleta 2006, Eugeniusz Maszkiewicz 1997, Jan Dędza 1999,Ryszard Januszewski 1999, Stanisława Gożlińska 2005, Teresa Pankowska 2009, Lena Barańska 2010. RiP!
10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Danieli Ziółkowskiej z Długiego (l.84). Złożono ofiarę na 4 Msze św.

Msze i intencje w tym tygodniu :
W wakacje (od 1 lipca – do 3 września) kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.
Wtorek: g.18.00 +Halinę Matlejewską – od Lucyny Kalinowskiej
Środa: g.18.00 +Katarzynę Betlejewską
Czwartek: g.18.00 +Jana Rafalskiego
Piątek: g.18.00 – w podziękowaniu za łaski dla Taty Andrzeja oraz o wszelkie nowe łaski i błogosławieństwo Boże dla Niego i rodziny z okazji Dnia Ojca
Sobota: g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: intencje zbiorowe: – w intencji ofiarodawców naszej parafii – o zdrowie dla Kingi. Za zmarłych: +Tadeusza Rupińskiego, +Władysława Pawłowskiego, +Tomasza Wojnowskiego, +Mirosława Rakowskiego, +Jerzego Maszkiewicza, +Janinę Jankowską (im.), +Mieczysława Jankowskiego, +Seweryne i Jerzego Talar, +Stanisława Darmofalskiego, +Ireneusza Kwiatkowskiego, +Janusza Korzeniewskiego, +Zofię (29 r.śm.) i Eugeniusza Kowalewskich, +Jana (im.), Helenę i Zbigniewa Fudała, Alicję, Mieczysława i Romana Kwestorowskich, +Janinę i Wincentego Aranowskich, c. r. Aranowskich, Paterewiczów, Piotrkowskich, Barwińskich, Curyłło, wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, +Józefa Sosnowskiego (DO) – od dzieci, +Jana Jędrzejewskiego (DO, im.) i o zdrowie dla Janiny ostrowskiej (im.), +Wincentego Łasińskiego, Kazimierza Zielińskiego (DO), Wandę Zielińską (im.), c.r. Łasińskich i Zielińskich, – w intencji Panu Bogu wiadomej, +Romana Barańskiego (DO)
Niedziela: g.8.00 +Jerzego Maszkiewicza (Dzień Ojca)
g.9.30 +Bożenę Chmielewską ( r.śm.) – od brata z r-ną
g.11.00 +Mariannę, Jana, Wiesława Makowskich w rocznicę śmierci Wiesława. Chrzest Marii Malickiej

„Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko… Pamiętajcie, że i Wy jesteście z pokolenia orłów. Niech to będzie dla was znakiem, programem i ukazaniem drogi… „Wylęgajcie się” wszyscy na ziemi polskiej, która jest „gniazdem orłów” dla przyszłych pokoleń. W ramionach Jasnogórskiej Pani, Waszej Najlepszej Matki i Królowej Polski, szybujcie wysoko ku przyszłości Ojczyzny i Kościoła” – jakże to piękna wypowiedź bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia potrafił dodawać odwagi swoim rodakom. Potrafił wznosić ducha narodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze