1.W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń i sanktuariów.
2.W czwartek przypada uroczystość św. Piotra i św. Pawła. Módlmy się w intencji naszego Biskupów Szymona i seniora Piotra Pan Organista w tym dniu ma swoje imieniny. Dziękują za posługę w naszej parafii, prowadzenie chóru. Życzymy opieki św. Pawła i św. Cecylii, zdrowia, i wszystkiego, co najlepsze.
3.Zapraszam członków Gospodarczej Rady Parafialnej na spotkanie do Sali Spotkań w niedzielę 2 lipca po Mszy o g. 11.00
4.W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja po każdej Mszy. Procesja po Mszy o g. 11.00. Zapraszam asystę w komplecie. Ofiary w tym dniu zbieramy na „świętopietrze” – do dyspozycji ojca świętego Franciszka.
5.Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę oraz na duchową pielgrzymkę dla tych, którzy nie mogą wędrować pieszo.
6.W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Tadeusz Bejger 2002, Henryk Dąbrowski 2003, Władysław Zalewski 1997, Zofia Gołota 2003, Franciszek Ziółkowski 2004, Lucyna Rokicińska 2007, Bogdan Szałwiński, Mirosława Detmer 2019, Marcjanna Malinowska 2022, Genowefa Celmer 1997, Józef Marcińczyk 2020, Zbigniew Brudecki 2003, Lech Kropkowski 2019, Irena Bolechowicz 2000, Kazimierz Gołębiewski 2006, Jadwiga Różańska 2010. RiP!
7.W sobotę odbył się pogrzeb +Janusza Wac (l. 64) z Sumówka. Złożono ofiarę na 7 Mszy św.
8.W wakacje ( od 1 lipca – do 3 września) kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Środa: g.18.00 +Mirosławę Detmer (4 r.śm.), Mieczysława Detmer z okazji Dnia Ojca intencja córki Urszuli z rodziną.
Czwartek: g.9.30 +Józefa Marcińczyk (3 r.śm.) i Mieczysławę Marcińczyk (18 r.śm.)
g.10.00 +Mirosława Góreckiego (15 r.śm.)
g.15.00 – pogrzeb +Jana Paterewicz
Piątek: g.18.00 +Janusza Wac – od ZP Romanowscy
Sobota: g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: intencje zbiorowe: – w intencji ofiarodawców naszej parafii, – o zdrowie dla Kingi, – Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski i dary, O obecność Maryi w małżeństwie Anity i Piotra, O Boże Błogosławieństwo dla kapłanów, O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mirosława wraz z dziećmi, O nawrócenia i pokój w rodzinach, O uwolnienie z nałogów alkoholowych, Za chorych i cierpiących, O pomoc Maryi dla dzieci i młodzieży w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa, O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci: Adriana, Kamila, Moniki i wnuczka Szymona, O wstawiennictwo Maryi, o cud uzdrowienia Patrycji z choroby nowotworowej,  – O rozwiązanie problemów Sławka, – 0 zdrowie i Bożą opiekę dla Marka i jego rodziny, – o upragniony deszcz.

Za zmarłych – za dusze w czyśćcu cierpiące, +Tomasza Wojnowskiego, +Mirosława Rakowskiego, +Zbigniewa Wiśniewskiego, +Stanisława Darmofalskiego, +Jana Rafalskiego – od siostry Lucyny, +Irenę Wardzyńską, Mieczysława Wardzyńskiego (r.śm.), +Katarzynę Betlejewską, +Andrzeja Wojciechowskiego, Władysławę Gietka (im, ur.) – od dzieci, wnuków i prawnuków, +Ryszarda, Kazimierę, Jana Oparczyk, +Halinę Jankowską – od wnuczki Asi z Jackiem, +Marcjannę Malinowską (1 r.śm.), Józefa Malinowskiego, Franciszka i Helenę  Albrecht, Stefana i Marcjannę Albrecht, +Jana Paterewicz, + r-ców: Ewę i Wojciecha Łapkiewicz, Wojciecha, Władysława i Grzegorza Skorupskich,  +Tomasza Balickiego i z całej rodziny Balickich, Janinę i Stefana Lewandowskich,Franciszka Thies, Witolda Ferdyna, Jana Kroplewskiego, ks.Jacka Darmofalskiego, za dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci, +Halinę, Wincentego Gajkowskich, Filomenę Lamecką, Halinę, Bolesława, Cezarego Jareckich, Janusza Barańskiego, 
Niedziela: g.8.00 +Teresę i Andrzeja Wojciechowskich (ur.), Teresę i rodziców Urszulę i Kazimierza Krajewskich
g.9.30 – dziękczynna w 26 rocznicę ślubu Barbary i Andrzeja Murawskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny na dalsze lata
g.11.00 + Kazimierę, Genowefę, Władysława Głażewskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze