1. W poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce Uroczystość Wniebowzięcia NMP znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych.
2. Wraz ze świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Dlatego zapraszam do modlitwy w intencji Ojczyzny. Po Mszy o g. 9.30 pójdziemy przed pomnik Marszałka Piłsudskiego aby złożyć kwiaty i zapalić znicze. Zachęcam grupy, wspólnoty, sołectwa i osoby indywidualne do złożenia kwiatów.
3. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Krystyna Kaźmierkiewicz 2002, Maria Bauer 1998, Stanisław Corgiel 2007, Stefan Dudek 1990, Alojzy Pawlak 1995, Stanisława Brzezińska 2009, Waleria Markiewicz 2014, Magdalena Skrzyńska 2019, Teodora Gutkowska 1990, Elżbieta Malinowska 1992, Kazimierz Fijałkowski 2005, Józef Szcześniak 2006, Wanda Marchlewska 2015, Anna Bednarska 1992, Teofil Szymborski 2005, Józef Śliwecki 1997, Jerzy Aranowski 2007, Krystyna Jankowska 2018, Helena Sugalska 1996.RiP
4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Jacka Woźniaka z Rypina (l.68). Złożono ofiarę na 5 Mszy św.
5. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali zorganizować festyn parafialny „Ku Przemienieniu” oraz wzięli w nim udział. Szczególne podziękowania kieruję do katechetek p. Sylwii Maćkiewicz, p. Małgorzaty Bekier, KGW z parafii za posiłki, dziękuję Wójtowi Gminy Osiek, OSP Strzygi i Długie, Małym Tancerzom z Wychowawczyniami, p. Leśniewskim z Zakrocza za borówki, p. Zaleśkiewiczowi ze Strzyg za przejażdżki wozem w konie, Leszkowi Gurzkowskiemu za napoje orzeźwiające, oraz wszystkim, którzy przyczynili się organizacji tej uroczystości.
6. Zapraszam na koncerty połączone ze przekazem świadectwa wiary i patriotyzmu, które odbędą się podczas odpustu ku czci św. Rocha 21 sierpnia. Na każdej Mszy św, wysłuchamy programu poetycko-refleksyjnego pt. „Wielki Polak – Kardynał Stefan Wyszyński” upamiętniający postać naszego Rodaka, Prymasa Tysiąclecia. W programie koncertu zabrzmi piosenka literacka autorstwa m.in. B. Okudżawy, J. Kaczmarskiego, P. Gintrowskiego. Koncert przybliży nam prawdę o Wielkim Polaku, który dzięki swej niezłomnej postawie ocalił Kościół w Polsce i tym samym poprowadził naród polski ku WOLNOŚCI. Przed główną Mszą o g. 11.30 wysłuchamy recitalu Pieśni Bardów SOLIDARNOŚCI pt. „Ojczyzna, kiedy myślę…” w wykonaniu – Agnieszki Bielanik-Witomskiej usłyszymy najbardziej porywające pieśni bardów SOLIDARNOŚCI, m.in. . Jana Pietrzaka: „Nadzieję”, „Żeby Polska była Polską”, Jacka Kaczmarskiego „Mury”, „Modlitwę. Pięć głosów z kraju”. W czasie recitalu towarzyszyć Jej będzie Agata Witomska – śpiew.
Agnieszka Bielanik – Witomska – piosenkarka, aktorka scen muzycznych. Debiutowała w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, współpracowała z chorzowskim Teatrem Rozrywki, koncertowała z kabaretem „Pod Egidą” Jana Pietrzaka. Od 2008 roku tworzy własne programy muzyczne. W czasie koncertu towarzyszyć Jej będzie Agata Witomska – śpiew.

Msze i intencje w tym tygodniu:
Czwartek: g. 18.00 +Andrzeja Szczutowskiego
Piątek: g. 18.00 +Jacka Woźniaka
Sobota: g.16.00 – dziękczynna za 80 lat życia z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, opiekę Matki Bożej dla Kazimiery
g.16.30 – ślub Adrianny Wiśniewskiej i Sebastiana Cwiklińskiego
g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: Intencje zbiorowe: +Tadeusza Rupińskiego, +Lucynę Górecką, +Włodzimierza Pankowskiego – od KGW i Stowarzyszenia Sumin, +Filomenę Wiśniewską, +Józefa Lulińskiego, +Czesławę i Kazimierza Fijałkowskich, +Mariannę i Józefa (6 r.śm.) Łapkiewicz, +r-ców Skrzyńskich, Mirosława Skrzyńskiego, +Mariannę i Ignacego Szulc, +Józefa Szczesniak w 16 rocznicę śmierci, za Edwardę Szczesniak, Ewę Fodrowską, Jadwigę, Jana, Mieczysława, Kazimierza Felczak, +Walerię Markiewicz (8 r.śm.), Jana, Krzysztofa, Zbigniewa, Włodzimierza Markiewiczów oraz Józefa Arentowicza.

Niedziela: g.8.00 +Stanisława Kowalskiego
g.9.30 +Krystynę (1 r.śm.), Edmunda, Dariusza Głowackich
g.11.00 +Krystynę (4 r.śm.) i Andrzeja Jankowskich. Chrzest Franciszka Marka Marchlewskich oraz +dziadków: +Wandę Marchlewską, Marka, Alinę, Ryszarda, Tomasza Januszewskich, Zofię i Jerzego Płusa,
Poniedziałek: (Wniebowzięcie NMP)
8.00 +r-ców Jana i Reginę Krzemińskich
9.30 +Tadeusza Rupińskiego – od sąsiadów Stankiewiczów
11.00 +Jadwigę i Zygmunta Maciejskich, Bogusławę Aniszewską, c.r. z obojga stron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze