1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcę samochody. Kto ma życzenie, proszę po Mszy podejść do swojego samochodu i oczekiwać na poświęcenie. Przy tej okazji będziemy mogli złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
2. Jutro rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Pamiętajmy i Powstańcach Warszawskich. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
3. Jutro o g. 19.00 w domu parafialnym spotkanie organizatorów i zaangażowanych w festyn parafialny.
4. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Msza św. będzie o g.15,00. Po Mszy zapraszam wszystkich na festyn rodzinny do remizy strażackiej. Dziękuję osobom i instytucjom, które pomagają w organizacji festynu.
5. Także w sobotę wyruszy Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Zachęcam do modlitwy za pielgrzymów oraz do duchowego
6. W środę 3 sierpnia ok g. 10.00 – 11.00 będziemy gościć pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Proszę o poczęstunek dla pątników.
7. W pierwszy piątek miesiąca adoracja i spowiedź od 17.30. W pierwszą niedzielę sierpnia adoracja po każdej Mszy a po Mszy o 11.00 procesja – zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatami.
8. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczamy na utrzymanie WSD w Płocku.
9. Firma wywożąca śmieci z cmentarza (Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „RYPIN” sp. z o.o.) wypowiedziała umowę parafii. Proszę zatem o zabieranie wszystkich śmieci ze sobą do przydomowych śmietników i dokonania segregacji i oczyszczenia.
10. Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Wiktoria Meler i Kacper Jaranowski oboje z Kłuśna. Zapowiedź II.
11. Bóg zapłać za dary, kwiaty i ofiary złożone na cele inwestycyjne w parafii następującym rodzinom: 1) P. Maćkiewicz ze Strzyg 1000 zł, 2) P. Sztandarskim ze Strzyg 500 zł.
12. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Jadwiga Dembowska 1990, Marianna Kruszyńska 2005, Janina Stefańska 2009, Jadwiga Warachewicz 2018, Kazimiera Bejger 1995, Stefania Brokos 1997, Helena Syput 2004, Halina Gajkowska 2009, Jarosław Fadrowski 1991, Franciszka Głowacka 2003, Henryk Rupiński 1995, Józef Łapkiewicz 2016, Mieczysław Szalkowski 1994, Wiktoria Wierzbicka 1994, Stanisław Chorąży 2019, Marianna Jaworska 1994, Krystyna Kaźmierkiewicz 2002,
13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: 1) +Elżbiety Laskowskiej z Długiego (l.72). Złożono ofiarę na 11 Mszy św. 2) +Andrzeja Szczutowskiego ze Strzyg (l. 64) Złożono ofiarę na 6 Mszy św. RiP

Msze i intencje w tym tygodniu:
Poniedziałek: g.18.30 – w intencji parafian
Wtorek: g.18.00 +Helenę Wilczyńską (z domu – Gulińska) w 1 r.śm.
Środa: g.9.30 – Dantis
g.12.00 pogrzeb
Czwartek: g.18.00 +Włodzimierza Pankowskiego – od ZP Romanowscy
Piątek: (spowiedź i adoracja od g. 17.30)
g. 18.00 +Jerzego Talar
!!! Sobota: g.15.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
– dziękczynna za 30 lat kapłaństwa proboszcza ks. Macieja Jastrzębskiego, – o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla nowożeńców Marleny i Rafała Pupek w miesiąc po ślubie – od gości weselnych, – o łaskę uzdrowienia dla Elżbiety, – o łaskę uzdrowienia dla mamy i babci Teresy, – O uratowanie małżeństwa Magdaleny i Bruna, i o Boże prowadzenie, w intencji ofiarodawców i darczyńców naszej parafii.
Za zmarłych: +Zdzisława Dąbrowskiego, +Władysława Jungiewicz, +Janusza Korzeniewskiego, +Celinę Liszewską, +Marcjannę Malinowską – od r-ny Staszewskich z Borzymina, +Teresę Wierzbicką, +Stanisława Chorążego (3 r.śm.) – od żony, Wandę Calińską, Stanisława i Genowefę Federowicz, c.r. Chorążych, +Bożenę Chmielewską – od siostry z r-ną, +Mariannę Piwko (12 r.śm.), Jana Piwko, +Elżbietę Laskowską, +Andrzeja Szczutowskiego, +Tadeusza Rupińskiego, +Halinę, Kazimierza i Jana Lemańskich, Janusza, Mariannę, Arlettę Śmigiel, +Romana, Krystynę, Jerzego Kaźmierkiewicz, Halinę, Władysławę, Józefa Jankowskich, Hildę, Huberta Zakowskich, +Mariannę i Józefa (6 r.śm.) Łapkiewicz, -O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Dawida -O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy, Mirosława I ich dzieci -O wsparcie Maryi w małżeństwie Anity i Piotra -O opiekę Maryi dla dzieci : Adriana, Kamila, Moniki i wnuczka Szymona -O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla kapłanów Za zmarłych: -Józefa i Teresę Skorupskich -Bolesława Skorupskiego -Wojciecha, Władysława i Grzegorza Skorupskich -Irenę i Sylwestra Bratyszewskich -Halinę Żólewską -Józefa i Stanisławę Barcikowskich – Jana Kroplewskiego -Ewę i Wojciecha Łapkiewicz – Tomasza Balickiego I z całej rodzinę Balickich – Janinę i Stefana Lewandowskich -ks.Jacka Darmofalskiego -Hannę Cieszyńską -Witolda Ferdyna -Franciszka Thies – dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci, +Jacka Woźniaka
Niedziela: g.8.00 + Stanisława Kowalskiego – od KGW Strzygi
g.9.30 +Barbarę Mircho, Mariannę, Jana, Wiesława i Rafała Jaworskich
g.11.00 +Andrzeja Grochockiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze