1. W niedzielę przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
2. W sobotę zapraszam na Wieczór Pamięci poświęcony pamięci ofiar II Wojny Światowej z okazji 80 rocznicy jej wybuchu. O g. 17.30 spotykamy się na cmentarzu na grobach swoich bliskich. Różaniec rozpoczniemy o g. 17.40 i wyruszymy w procesji pod pomnik Marszałka Piłsudskiego. Tam będzie Apel Poległych, podczas którego będziemy wspominać naszych lokalnych bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę. Następnie przejdziemy do kościoła na Mszę świętą. Po mszy wysłuchamy nowoczesnej, dynamicznej i multimedialnej prelekcji dra Roberta Zadury z Brodnicy na temat męczeństwa bł. ks. Stefana Frelichowskiego. Życie tego niezwykłego Kapłana symbolizuje męczeństwo tylu innych duchownych i świeckich zamordowanych podczas i po wojnie także z naszej parafii. Po prelekcji przejdziemy do remizy i tam będzie ognisko, pieczenie kiełbasek oraz śpiewanie pieśni patriotycznych. Dzieci w strojach ludowych zatańczą do pieśni o ojczyźnie. Proszę o obecność pocztów sztandarowych OSP, asysty, chóru, POAK, dzieci, młodzieży i rodzin i wszystkich grup. W procesji z cmentarza mogą brać udział motory z białoczerwonymi flagami.
3. W środę rozpoczynamy kładzenie chodnika od parkingu do kościoła i na plebanię. Proszę Parafialną Radę Gospodarczą o pomoc i wyznaczenie pomocników do pracy społecznej.
4. Zebranie przedstawicieli Kół Różańcowych w niedzielę po każdej Mszy w kościele.
5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary zbieramy na cele gospodarcze w naszej parafii. Obecnie zbieramy na odnowienie ołtarzy bocznych oraz chodnik łączący plebanię z kościołem i parkingiem. Ofiary można składać także indywidualnie.
6. Planujemy zainstalować stacje Drogi Krzyżowej wokół kościoła. Będą to płaskorzeźby w kapliczkach. Szukam sponsorów do ufundowania poszczególnych stacji. Można to uczynić indywidualnie bądź wspólnie z innymi (w sołectwie, wśród rodziny, bądź sąsiadów).
7. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę o g.11.00.
8. Za życzliwość, modlitwę, ofiary wyrażam serdeczną wdzięczność.
9. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Eugenia Oparczyk 1992, Jan Krzemiński 2006, Eugeniusz Celmer 2009, Krzysztof Krajewski 2011, Józef Gurzkowski 2013, Marianna Dymek 2007, Honorata Barańska 2011, Roman Królikowski 1992, Jan Bułkowski, Honorata Szymczak 1995, Kazimiera Jaros 2007, Jan Trędewicz 2002, Halina Sędzik 2001, Romana Zaborowska, Stanisław Fudała 1997. RiP.

 

Jedna odpowiedź na Ogłoszenia parafialne: XXV Niedziela zwykła, 22.09.2019.

  • T. mówi:

    Mamy komplet stacji drogi krzyżowej i będzie on wymagał przemalowania ram, by zgrać je z ołtarzami po renowacji. Może lepiej zadbać o te stare wewnątrz, zamiast robić nowe, o które też będzie trzeba stale się troszczyć? Chodnik od parkingu do kościoła był niezły, z wyjątkiem odcinka od schodków do drzwi kościoła (rozeta), który jest niebezpieczny. – Zimą albo po deszczu można się tam połamać (a już poza BHP to… konserwator zabytków pozwolił na rozetę?). Inna rzecz wymagająca pilnej i nietaniej interwencji to pokruszona wieżyczka z tyłu zabytkowej kaplicy cmentarnej – cegły stamtąd zaczynają lecieć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze