1. W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam wszystkich do odmawiania różańca. W kościele będziemy odmawiać różaniec w dni powszednie o g.17.30. W niedzielę przed każdą Mszą odmówimy dziesiątkę różańca w intencji naszych bliskich zmarłych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W każdą sobotę października zapraszam na rodzinny różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin. Różaniec będziemy odmawiać wg porządku:
– w poniedziałki: różaniec domowy, w kościele w ciszy
– we wtorki Koła Żywego Różańca i Rycerze św. Michała Archanioła
– w środy dzieci i ich rodzice przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu (kl. IV) oraz starsze dzieci
– w czwartki dzieci i ich rodzice przygotowujący się do I Komunii świętej (kl. III) i młodsze dzieci
– w piątki kandydaci do bierzmowania i ich rodzice oraz młodzież
– w soboty Akcja Katolicka, asysta procesyjna, scholka i chór
2. W październiku można zgłaszać w kancelarii i zakrystii swoich zmarłych do całorocznej modlitwy tradycyjnie zwanej „wypominkami” oraz zamawiać intencje mszalne na nowy rok.
3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 8 października o g.11.00.
4. Za życzliwość, modlitwę, ofiary przekazywane na cele parafialne i charytatywne wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać! Dziękuję sołtysowi Strzyg Andrzejowi Wiśniewskiemu za skoszenie trawy na cmentarzu.
5. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: 1) Maciej Jasieniecki (rozwiedziony cywilnie) i Ewa Zaniecka. Oboje ze Strzyg. Zapowiedź II. 2) Mirosław Kamiński z parafii Ciche i Daria Bartnicka z naszej parafii. Zapowiedź II.
6. Za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 7000 zł plus koszty transportu. Dziękuję Rafałowi Pętlickiemu za załadunek i transport śmieci. Proszę o zabieranie śmieci z cmentarza do domowych śmietników.
7. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Jan Murawski 1995, Jerzy Talar 2021, Barbara Paterewicz 1991, Jadwiga Chrześcijańska 2001, Michalina Suchocka 1990, Jan Marian Gawroński 1992, Maciej Stachowski 2005, Janina Rupińska 2009, Alina Lewandowska 2009, Stanisław Gołota 2013, Genowefa Derbin 2017, Cecylia Śledzianowska 1991, Krzysztof Krupiński 2017, Robert Hys 2020, Marianna Krzemińska 2001, Borkowski Wincenty 2010, Krzysztof Wiśniewski 2017, Władysława Murawska 1997, Cecylia Guzowska 1999, Salomea Pawłowska 1999, Kazimierz Pawłowski 2022. RiP!

Msze i intencje w tym tygodniu (02 – 08.10.2023):
!Poniedziałek: g. 18.00 różaniec w ciszy
Wtorek: g.17.30 – różaniec (Koła Żywego Różańca i Rycerze św. Michała Archanioła)
g.18.00 +Ks. Henryka Zagórowicza
Środa: g.17.30 różaniec dzieci i ich rodzice przygotowujący się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu oraz starsze dzieci
g.18.00 – w intencji parafian: o zdrowie dla Alana i udaną operację
Czwartek: g.17.30 – różaniec dzieci i ich rodzice przygotowujący się do I Komunii świętej i młodsze dzieci
g.18.00 +Jana Rafalskiego
Piątek: g.17.30 – różaniec kandydaci do bierzmowania i ich rodzice oraz młodzież
g.18.00 – w Panu Bogu wiadomej intencji
Sobota: g.17.30 – adoracja i różaniec Akcja Katolicka, asysta procesyjna, scholka i chór
g.18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w zgłaszanych intencjach: – o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Wiktorii Rupińskiej (18 – urodziny), – o zdrowie dla Krystyny Hys, – Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski i dary, – O obecność Maryi w małżeństwie Anity i Piotra, -O Boże Błogosławieństwo dla kapłanów, -O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mirosława wraz z dziećmi, -O nawrócenia i pokój w rodzinach —-O uwolnienie z nałogów alkoholowych —–Za chorych i cierpiących —–O pomoc Maryi dla dzieci i młodzieży w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa, -O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci: Adriana, Kamila, Moniki i wnuczka Szymona, – O wstawiennictwo Maryi o cud uzdrowienia Patrycji z choroby nowotworowej, – O zdrowie dla Barbary, -O uzdrowienie i opiekę Matki Bożej małej Nelki. Za zmarłych: +Irenę Wardzyńską, +Andrzeja Wojciechowskiego, +Halinę Matlejewską, +Janusza Wac, +Danielę Jabłońska, +Jerzego Bekier, +Janinę Skowrońską, +Jana Dresner, +Barbarę Robalewską, +Jana i Cecylię Śledzianowskich, Macieja Gołkowskiego, +r-ców Ramanę (15 r.śm.) i Eugeniusza Zaborowskich – od syna Wojciecha z r-ną, +r-ców +Kazimierę i Józefa Jędrzejewskich, Bogusławę i Zenona Michalskich, Jadwigę i Stanisława Chmielewskich, Helenę Jędrzejewską i Elżbietę Chmielewską, +Teresę i Zdzisława Kędziorskich, +Adama (15 r.śm.) i Roberta (3 r.śm.) Hys, +Mariannę Sośnicką, Władysława, Wojciecha i Grzegorza Skorupskich, Tomasza Balickiego i z całej rodziny Balickich, -Janinę i Stefana Lewandowskich, -Franciszka Thies, -Witolda Ferdyna,  Jana Kroplewskiego, ks. Jacka Darmofalskiego, -Hannę Cieszyńską,- za dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci
Niedziela: różaniec przed każdą Mszą św.
g.8.00 +Leona i Halinę Koprowskich
g.9.30 + Stefana i Helenę (13 r.śm.) Gładysz
g.11.00 +Krystynę Słabkowską. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze