1. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam wszystkich do odmawiania różańca. W kościele będziemy odmawiać różaniec w dni powszednie o g.17.30. W niedzielę przed każdą Mszą odmówimy dziesiątkę różańca w intencji naszych bliskich zmarłych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W każdą sobotę października zapraszam na rodzinny różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin. Różaniec będziemy odmawiać wg porządku:
– w poniedziałki: różaniec domowy, w kościele w ciszy
– we wtorki Koła Żywego Różańca i Rycerze św. Michała Archanioła
– w środy dzieci i ich rodzice przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu (kl. IV) oraz starsze dzieci
– w czwartki dzieci i ich rodzice przygotowujący się do I Komunii świętej (kl. III) i młodsze dzieci
– w piątki kandydaci do bierzmowania i ich rodzice oraz młodzież
– w soboty Akcja Katolicka, asysta procesyjna, scholka i chór
2. Za tydzień jest pierwsza niedziela października. Adoracja po każdej Mszy i procesja po Mszy o g. 11.00. Zapraszam Asystę w komplecie. Proszę w tym dniu o większe ofiary na cele gospodarcze w naszej parafii. Bóg zapłać dzielenie się żywnością. Dziękuję p. Andrzejowi Wiśniewskiemu ze Strzyg za ofiarę 200 zł na cele gospodarcze.
3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia.
4. Obowiązkowe spotkanie w niedzielę o 11.00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
5. 23 października (niedziela) organizujemy wyjazd do Teatru do Płocka na spektakl Sekretarka. Ruszamy około 15:00 ze Strzyg. Koszt 70 zł. Zgłoszenia przyjmuje Sylwia Maćkiewicz. Spektakl wystawiony w 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej w Płocku.
6. W październiku można zgłaszać w kancelarii i zakrystii swoich zmarłych do całorocznej modlitwy tradycyjnie zwanej „wypominkami” oraz zamawiać intencje mszalne na nowy rok.
7. Zebranie członków Parafialnej Rady Gospodarczej w sobotę 8 października g.19.00 w Sali spotkań. Zapraszam także Sołtysów.
8. W tym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci; odeszli do Domu Ojca i proszą nas o modlitwę: Marianna Dymek 2007, Honorata Barańska 2011, Roman Królikowski 1992, Jan Bułkowski, Honorata Szymczak 1995, Kazimiera Jaros 2007, Jan Trędewicz 2002, Halina Sędzik 2001, Romana Zaborowska, Edmund Mejer 2021, Stanisław Fudała 1997, Jan Murawski 1995, Jerzy Talar 2021, Barbara Paterewicz 1991, Jadwiga Chrześcijańska 2001. RiP!

Msze i intencje w tym tygodniu (26.09 – 2.10):
Poniedziałek: g.18.00 – dantis
Wtorek: g.18.00 – dantis
Środa: g.18.00 – w intencji parafian
Czwartek: g.18.00 +Lucynę Górecką
Piątek: g.18.00 +Władysława Jungiewicz
Sobota: g.15.00 – ślub Edyty Wiśniewskiej i Łukasza Gazdy
g.16.00 – ślub Eweliny Stencelewskiej i Pawła Stec
g.17.30 – różaniec
g.18.00 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza zbiorowa: – o łaskę uzdrowienia dla mamy Elżbiety oraz o opiekę Matki Bożej, o zdrowie i potrzebne laski dla Teresy. – w intencji ofiarodawców parafii. Za zmarłych: +Krystynę Szwarc, +Jerzego (1 r.śm.) i Sewerynę Talar, +Filomenę Wiśniewską, +Andrzeja Szczutowskiego, +Stanisława Barańskiego (ur.) – od córki Iwony z r-ną, +Andrzeja Wiśniewskiego (21 r.śm.) i Jana Krelskiego, +Teresę i Zdzisława Kędziorskich, +Mariannę i Jana Piwko,+Jacka Paterewicza, Annę Konig, babcie i dziadka Głodowskich, +r-ców Mieczysława i Honoratę Barańskich, męża Zenona Tarantowicz i siostrę Honoratę Chorąży. – O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ewy, Mirosława wraz z dziećmi – o nawrócenia i pokój w rodzinach – o Boże Błogosławieństwo dla kapłanów – o uwolnienie z nałogów alkoholowych – za chorych i cierpiących – o nieustanną pomoc Maryi w małżeństwach – o pomoc Maryi dzieciom i młodzieży w odnalezieniu drogi do Jezusa Chrystusa – o Boże błogosławieństwo dla dzieci Adriana, Kamila, Moniki i wnuczka Szymona. Za zmarłych: + Janinę i Stefana Lewandowskich, +Tomasza Balickiego i z całej rodziny, +Władysława, Grzegorza i Wojciecha Skorupskich, za dusze w czyśćcu cierpiące i nienarodzone dzieci
Niedziela ( I niedziela m-ca): różaniec przed każdą Mszą św.
g.8.00 +Bożenę Chmielewską – od brata z r-ną i+Henryka Murawskiego
g.9.30 +Janinę Rupińską, Kazimierza i Klarę Ryneckich
g.11.00 +Teresę Wojciechowską, Kazimierza i Urszulę Krajewskich, dziadków Robalewskich. Procesja
g.12.15 – chrzty Maksymiliana i Aleksandra Stockich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Witamy!

Witamy na stronie
Parafii św. Stanisława
Biskupa Męczennika
w Strzygach

Adres parafii:
Strzygi 10,
87-340 Osiek
Powiat brodnicki
Woj. Kujawsko – pomorskie
Dekanat rypiński
Tel: 56 498 42 65
e-mail:
parafiastrzygi@yahoo.com

Porządek mszy św.:
Niedziele i święta:
8:00 ; 9:30 ; 11:00
Dni powszednie:
18:00 (okres letni)
i 17.00 (okres zimowy),
lub wg ogłoszenia.

Kancelaria parafialna:
W wakacje
kancelaria parafialna jest czynna w soboty w godzinach: 16.00 – 17.30 i w niedzielę przez pół godziny po Mszy o g.11.00.

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Liturgia na dziś

Kanał YouTube
Archiwum
Najnowsze komentarze